کد خبر : 7920

مقتدایی با اشاره به لغو ممنوعیت سفر مسلمانان به آمریکا:

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس، لغو ممنوعیت سفر مسلمانان به آمریکا را اقدامی در راستای تلاش دولت بایدن برای دفع آثار زیان‌بار حکومت ترامپ دانست.

عباس مقتدایی ، در خصوص دستور رئیس جمهور جدید ایالات متحده درباره لغو ممنوعیت سفر مسلمانان به آمریکا، گفت: نقض آنچه که ترامپ در چهار سال گذشته عمل کرده است، نشان دهنده شکست اقدامات رئیس جمهور قبل آمریکا و اذعان خود آمریکا به این شکست است.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: آنچه که در روزها و ماه‌های آینده رخ خواهد داد نشان می‌دهد آمریکا چقدر از درک عمیق واقعیت‌های موجود جهان غافل است و اینکه جهان روز به روز در حال تغییراتی است که این تغییرات به ضرر آمریکا در حال انجام است و قدرت ایالات متحده آمریکا را در طول سال‌های گذشته نشان می‌دهد که چقدر کاهش پیدا کرده است.

وی یادآور شد: بنابراین اقدامات بایدن نه از سر دلسوزی و یا روی اختیار انجام می‌شود بلکه از روی ناچاری و بر مبنای ناکارآمدی سیاست‌های قبل انجام می‌پذیرد. آنچه ما در ایران باید به آن توجه کنیم، اینکه ایالات متحده و دولت جدید آن به صورت ضعیف متولد شده است و این دولت ضعیف روی کار آمده تا مدت‌ها درگیر موانع و مشکلات داخلی و بلندپروازی‌های آن، اکنون در بدترین حالت خود قرار گرفته است.

مقتدایی ادامه داد: عملا گذر زمان نشان داد که قلدری‌ها، بلندپروازی‌ها و خودسری‌های ترامپ به تضعیف دولت جدید آمریکا منتهی شده و دولت جدید تا سال‌ها باید تلاش کنند تا ضعف بنیه در آمریکا را جبران کند بنابراین همگان باید بدانند دولت بایدن وارد آمریکای ضعیف شده است.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با این وجود اقداماتی چون لغو ممنوعیت سفر مسلمانان به آمریکا، بازگشت به دوران ترامپ و دست کشیدن از ادعای‌های است که ترامپ می‌پنداشت بر اساس آن می‌تواند آمریکا را قوی کند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: این اقدامات نشان می‌دهد آمریکا به دنبال دفع آثار زیان‌بار حکومت ترامپ است اما حکومت آمریکا آنقدر در طول چند گذشته ضعیف شده که در بُعد داخلی و بین المللی از جایگاه ابرقدرت و کشور چند بُعدی به قدرت تک بُعدی تنزل پیدا کرده و دیگر ابر قدرت فعال و دارای نفوذ و اقتدار نیست./

 

 

ارسال نظر

سیاسی
  • موسوی لارگانی نوشت:

    عضو هیئت رئیسه مجلس در توئیتی به عقب نشینی آژانس از صدور قطعنامه ضدایرانی اشاره کرد.

اقتصادی
اجتماعی