کد خبر : 7490

الهیان در گفت‌وگو با رئیس کمیته حقوق بشر مجلس سوریه:

رئیس کمیته حقوق بشر مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:آمریکا و برخی از کشورهای منطقه به بهانه مسائل حقوق بشری، آوارگی میلیون ها نفر از مردم سوریه را رقم زدند.

زهره الهیان رئیس کمیته حقوق بشر مجلس امروز ( چهارشنبه24 دی ماه) با عاطف الزبیق همتای سوری در خصوص مسائل منطقه و بین الملل گفت‌وگو تلفنی داشت.

الهیان در این مکاله تلفنی بر ضرورت محکومیت عاملان و آمران ترور سردار سلیمانی و شهید فخری زاده تاکید کرد و گفت: دستگاه قضایی و امنیتی ایران به پشتوانه مجلس توانسته حرکت های خوبی را برای مقابله با آمریکا و رژیم صهیونیستی به عنوان عاملان شهادت سردار سلیمانی و شهید فخری زاده انجام دهد.

وی بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران از روزهای ابتدایی آغاز بحران در سوریه پشت دولت و ملت این کشور بوده است، ما در همه زمینه ها به خصوص استقلال و تمامیت ارضی از سوریه حمایت می کنیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: با آغاز نا آرامی ها در سوریه، دولت این کشور اصلاحات بسیاری به نفع مردم حتی در قانون اساسی اعمال کرد اما آمریکا و برخی از کشورهای منطقه به بهانه مسائل حقوق بشری، آوارگی میلیون ها نفراز مردم سوریه را رقم زدند.

وی تاکید کرد: ایران در زمینه بازگشت آوارگان و بازسازی شهرهای سوریه در کنار دمشق خواهد بود.

عاطف الزبیق رئیس کمیته حقوق بشر مجلس شعب در ادامه این تماس تلفنی ضمن محکومیت ترور سردار سلیمانی و همه شهدای ترور،تاکید کرد: ایران و سوریه باید روابط و همکاری های خود را در زمینه حقوق بشر افزایش دهند، ما از افزایش تعامل با مجلس و نمایندگان ایران استقبال می کنیم، این تعامل می تواند به نتایج مثبتی بین دو کشور منجر شود.

وی افزود: ایران و سوریه دارای مشترکات زیادی از جمله فرهنگی و مذهبی هستند و همین مسئله باعث نزدیکی دو ملت می شود./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی