کد خبر : 6844

عزیزی با اشاره به بلوکه شدن منابع مالی کشورمان در کره‌جنوبی:

رئیس کمیته امنیتی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: همه دستگاه‌ها باید برای آزاد سازی پول‌های بلوکه شده کشورمان در کره‌جنوبی تلاش کنند.

 
 

ابراهیم عزیزی ، به پول‌های بلوکه شده کشورمان در کره جنوبی اشاره کرد و گفت: معتقدم کره جنوبی در زمین ایالات متحده در حال ایفا کردن نقش است و البته در مسیر غیر انسانی و خارج از عرف دیپلماتیک نسبت به بلوکه کردن منابع ایران اقدام کردند.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی افزود: صرف نظر از اینکه چنین اقدامی غیر قابل پذیرش و مورد تایید موازین حقوق بین‌الملل نیست، اما باید با بهره گیری از یک دیپلماسی قوی و هوشمند، نسبت به بازگرداندن منابع موجود در کره جنوبی و سایر کشورها که منابع مالی ما در آنجا بلوکه شده‌اند اقدام شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: برای آزاد کرد منابع  کشورمان تلاش همه جانبه‌ای نیازمند است و باید از ظرفیت‌های مجلس نیز استفاده شود تا این مهم انجام بگیرد.

وی اظهار کرد: بازار ایران برای کره‌ای بسیار مطلوب بوده؛ بنابراین یکی از راه‌های جدی ما بایستی جلوگیری از واردات کالاهای کره‌ای باشد و قطعا در این بخش می‌توانیم پاسخ شایسته‌ای به رفتار کره‌ای‌ها بدهیم؛ البته نباید از دیگر ظرفیت‌ها همچون مسائل حقوق بین‌الملل و رایزنی‌های دیپلماتیک غافل شد و باید به نحوی عمل شود که کشورهای مذکور به خود بیایند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید همه دستگاه‌های کشور اعم از دولت، مجلس و قوه قضائیه برای آزادسازی پول‌های بلوکه شده کشورمان تلاش کنند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
  • نایب رئیس اتحادیه طلا و…

    نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران می‌گوید با توجه به تقاضای ایجاد شده در بازار، قیمت سکه امروز به ۹ میلیون و ۸۵۰…

اجتماعی