کد خبر : 6802

امیرعبداللهیان در دیدار سفیر ترکیه در تهران:

دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین الملل گفت: مقابله با تحریم‌های ظالمانه علیه کشورها از جمله موضوعات در قبال مناسبات رو به رشد دو‌ کشور است.

حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل عصر امروز(سه شنبه، دوم دی ماه) با دریا اورس سفیر ترکیه در تهران دیدار و گفتگو کرد. 

امیرعبداللهیان در ابتدای این دیدار با  اشاره به سابقه دیرینه در روابط دو کشور گفت: رابطه جمهوری اسلامی ایران و ترکیه، رابطه ای ممتاز و مبتنی بر همسایگی و برادری است.

وی به مواضع و همکاری های مشترک دو کشور در حوزه متنوع مناسبات دوجانبه و مجامع منطقه ای و بین المللی اشاره کرد و افزود: در شرایط فعلی سیاست دو کشور در کمک‌ به ایجاد امنیت پایدار در منطقه، توانسته است نقش مهمی را در ایجاد صلح و آرامش ایفاء کند.

امیرعبداللهیان بر اهمیت مناسبات پارلمانی میان تهران-آنکارا تأکید و تصریح کرد: گسترش مناسبات پارلمانی میان دو کشور نقش مهمی در تقویت همه جانبه روابط دارد. 

دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین الملل در پایان خاطرنشان کرد: مقابله با تحریم های ظالمانه علیه کشورها از جمله موضوعات در قبال مناسبات رو به رشد دو‌ کشور است.

سفیر ترکیه در تهران: تعامل منظم، اثرات مهمی در تحکیم مناسبات دو کشور دارد 

دریا اورس، سفیر ترکیه در تهران در این دیدار بر ضرورت تقویت روابط میان کشورهای منطقه تأکید کرد و گفت: بررسی روابط دو کشور در طول سال های متمادی نشان از عمق روابط میان جمهوری اسلامی ایران و ترکیه دارد.

سفیر ترکیه در تهران همکاری های دو کشور در منطقه و عرصه بین المللی را در حل بحران ها تجربه ای موفق خواند و خاطر نشان کرد: تعامل منظم و مستمر اثرات مهمی در تحکیم مناسبات میان دو کشور دارد./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی