کد خبر : 6756

پاشائی در دیدار با رئیس گروه پارلمانی روسیه APA :

رئیس گروه پارلمانی ایران در مجمع مجالس آسیایی در حاشیه نشست هیئت رئیسه این مجمع با لیاشچنکو، رئیس گروه پارلمانی روسیه دیدار و گفتگو کرد.

  معصومه پاشایی بهرام، رئیس گروه پارلمانی در مجمع مجالس آسیایی در حاشیه  نشست هیئت رئیسه این مجمع با لیاشچنکو، رئیس گروه پارلمانی روسیه دیدار و گفتگو کرد.

رئیس گروه پارلمانی جمهوری اسلامی ایران در مجمع مجالس آسیایی ضمن تأکید بر مشترکات و ظرفیت های دو کشور در توسعه روابط گفت: طرح ها و برنامه های کشورهای آسیایی در مجمع مجالس آسیایی به عنوان قدیمی ترین نهاد پارلمانی موجود در آسیا بایست به گونه ای تنظیم گردد که متضمن منافع ملت های این قاره کهن باشد. جمهوری اسلامی ایران آماده است تا در دوره جدید تجربیات خویش را در این زمینه با سایر اعضای مجمع از جمله روسیه به اشتراک گذارد .  

پاشایی بهرام با اشاره به پیشنهاد روسیه درباره  طرح تأمین مالی مجمع مجالس آسیایی افزود: ایران آماده است تا این پیشنهاد را در چارچوب دستور کار کمیته امور مالی و بودجه با سایر اعضاء مورد بررسی قرار دهد . همچنین اهمیت بحث محیط زیست ایجاب می کند تا کشورها به طور ویژه این موضوع را مورد مداقه قرار دهند. 

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس استمرار و تداوم نشست های هیئت رئیسه APA را با هدف ایجاد ارتباط فعال میان ساختارهای موجود در مجمع مهم دانست و خاطر نشان کرد:  انتظار می رود کشورهای عضو در این نشست ها با ارائه و پیگیری برنامه های مشخص و هدفمند، مباحثی را طرح سازند که تحقق منافع ملت های آسیایی را در پی داشته باشد. 

لیاشچنکو، رئیس گروه پارلمانی روسیه نیز ضمن استقبال از رایزنی با نمایندگان مجلس ایران  بر ضرورت وجود برنامه های عملیاتی در مجمع مجالس آسیایی تأکید کرد.

نماینده مجلس دومای روسیه افزود: نگاه مسکو به مجمع بر اجرای مصوبات و طرح های عملیاتی است. اجرای برنامه های عملیاتی و ملموس مستلزم طرح مباحث کارشناسی در کمیته های مجمع  و ارتباط منطقی میان ساختارهای موجود است./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی