کد خبر : 6415

مقتدایی با اشاره به واکنش عربستان به ترور شهید فخری‌زاده:

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه عربستان به مرکز ایجاد افتراق بین کشورهای مسلمان بدل شده است، گفت: سردمداران سعودی باید توجه کنند که آمریکا از منطقه رفتنی است.

 
عباس مقتدایی ، با اشاره به واکنش عربستان سعودی به ترور شهید محسن فخری زاده مبنی بر اثبات حُسن نیت ایران در برنامه‌های هسته‌ای، گفت: سیاست های رئیس‌جمهور آمریکا در منطقه و سطح بین‌المللی شکست خورده است. آنها اعلام کردند که ایران به پای میز مذاکره می‌نشیند و نیت‌های آمریکا عملی می‌شود اما قطعا این موضوع شکست خورده است.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: اتخاذ چنین سیاست‌هایی سبب شد تا ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شکست تاریخی را متحمل شود. بنابراین بهتر است که حاکمان سعودی به حمایت‌های خود از سیاست‌های ترامپ پایان دهند.

مقتدایی یادآور شد: عربستان سعودی به جهت واقع شدن مکه و مدینه در این کشور مورد توجه جهان اسلام است و باید داعیه دار کشورهای اسلامی و کمک به مسلمانان باشد اما به مرکزی برای ایجاد شکاف و افتراق کشورهای مسلمان بدل شده است.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران بارها اعلام کرد که جهان اسلام باید با یکدیگر متحد باشند، آموزه‌های قرآنی به ما دستور می‌دهد از مومنین در برابر کفار حمایت کنیم و برای کفار راهی جهت تسلط بر مسلمانان ایجاد نکنیم. جمهوری اسلامی ایران در عمل به آیات قرآنی خود را ملزم می‌داند و در قانون اساسی ما نیز به این مفاهیم اشاره شده است.

مقتدایی در ادامه اظهار کرد: عربستان سعودی در دوران اخیر نه تنها در جهت وحدت مسلمانان گام قابل توجهی برنداشته است بلکه با ایجاد جنگ با یمن و اختلاف افکنی میان کشورهای عربی و با تقابل و تضاد با جمهوری اسلامی ایران، در جهت خواست دشمنان اسلام قدم برداشته است.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه سردمداران عربستان سعودی باید توجه کنند که ترامپ و آمریکا از منطقه رفتنی هستند، گفت: همسایگان باید در کنار یکدیگر زندگی کنند. جمهوری اسلامی همواره پیام صلح و دوستی به همه داده و مرزهایمان نیز بر پایه‌ دوستی بوده و در مواقع خطر به همسایگان کمک کردیم. اکنون توقع این است حاکمان سعودی بار دیگر به آموزه‌های قرآنی بازگردند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی