کد خبر : 6174

عزیزی با اشاره به خروج آمریکا از معاهده آسمان‌های باز:

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: خروج یکجانبه ایالات متحده از پیمان های بین المللی ماهیت سلطه طلب این کشور را نشان می دهد.

ابراهیم عزیزی ، در خصوص خروج یکجانبه ایالات متحده از معاهده آسمان‌های باز، گفت: آمریکایی ها سالیان طولانی در عرصه روابط بین الملل تلاش کردند بر دیگر کشورها حاکمیت داشته و با یکجانبه گرایی اراده خودشان را بر دیگران تحمیل کنند.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: این مهم در حالیست که ماهیت درونی و ذات اصلی مقامات کاخ سفید در دوره ریاست جمهوری ترامپ شفاف تر شده است.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران همواره تاکید کرد پرچمداری در برگزاری مذاکرات سیاسی، مبارزه با تروریسم و پرداختن به حقوق بشر از سوی هیات حاکمه آمریکا صرفا ظاهری است که خروج های یکجانبه آمریکا از پیمان های متعدد بین المللی گواه بر این امر است.

رئیس کمیته امنیت کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در خصوص پیام این اقدام آمریکایی ها برای کشورهای همپیمانشان، خاطرنشان کرد: به نظر می رسد زمان تکیه برخی کشورهای منطقه به نظام های سلطه از جمله آمریکایی ها به پایان رسیده و این کشورها باید روی پای خودشان بایستند./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی