کد خبر : 6058

مالکی:

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: رژیم صهیونیستی به دلیل اینکه از پشتوانه غربی‌ها برخوردار بوده هیچگاه به قواعد و چارچوب‌های بین‌المللی پایبند نبوده است.

فدا حسین مالکی ، با اشاره به اینکه کشورهای مختلف دنیا باید در یک اقدام فوری خواستار پیوستن رژیم غاصب صهیونیست به معاهده NPT شوند، اظهار کرد: رژیم صهیونیستی از پشتوانه‌ بسیار مستحکمی از سوی آمریکایی‌ها برخوردار است؛ البته ناگفته نماند که مهمترین مناصب سازمان ملل نیز در دست یهودیان افراطی بوده و به دلیل وجود چنین موضاعتی خود را در قواعد بین‌المللی نمی‌گنجانند.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی افزود: صهیونیست‌ها سعی می‌کنند که هیچگاه در چارچوب قوانین سازمان ملل حرکت نکنند و حتی ملاحظه می‌شود که بیش از 400 کلاهک هسته‌ای دارند و با توجه به اینکه موضوع خلع سلاح هسته‌ای از سوی غرب برای برخی از کشورها مطرح می‌شود، اما هیچگاه چنین مباحثی را برای اسرائیل بوجود نیاوردند و خواستار خلع سلاح رژیم اشغالگر قدس نشدند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در حقیقت به دلیل وجود روابط بسته‌ای که میان آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها وجود دارد چنین موضوعاتی نظیر پایبندی به قوانین بین‌المللی برای اسرائیل مطرح نمی‌شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: سفر اخیر پمپئو که در اواخر دولت ترامپ به اسرائیل صورت پذیرفته، مشخص می‌کند شکل‌گیری چنین موضوعاتی در قالب یک زنجیره صورت می‌پذیرد و به دنبال این هستند تا رژیم صهیونیستی در حاشیه امن قرار گیرد.

مالکی تصریح کرد: در سال‌های اخیر بسیاری از معادلات صهیونیست‌ها در منطقه خاورمیانه فروپاشیده شده و این فروپاشیدگی نیز به دلیل ایستادگی جریان مقاومت در مقابل آنها بوده است./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی