کد خبر : 6003

فلاحی:

نماینده مجلس تاکید دارد که اذعان رئیس جمهور فرانسه به تاثیر پذیری اروپا از سیاست های آمریکا حاکی از عدم استقلال سیاسی آنها است.

احمدحسین فلاحی ، با اشاره به اذعان امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه در خصوص تاثیر پذیری اتحادیه اروپا از سیاست های آمریکا گفت: هیچ کدام از کشورهای اروپایی مستقل نیستند و تحت فرمان آمریکا هستند، حضرت آقا در بحث مذاکرات هسته ای به مسئولین تاکید کردند که اروپایی ها استقلالی از خود ندارند و تحت فرمان آمریکایی ها هستند.

نماینده مردم همدان و فامنین درمجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین در زمان مذاکرات هسته ای شاهد بودیم که رئیس سیاست خارجی اروپا نیز اذعان کرده اتحادیه اروپا در تعیین مفاد توافقنامه کاره ای نیستند و باید به دست آمریکا نگاه کرد.

وی با تاکید براینکه کشورهای اروپایی تحت نفوذ سلطه آمریکا هستند و استقلال ندارند، بیان کرد: کما اینکه آمریکا تحت نفوذ صهیونیست است، هیچ رئیس جمهوری درآمریکا رای نمی آورد مگر اینکه تحت نفوذ صهیونیست ها باشد، متاسفم برای کشورهایی که ادعای استقلال و لیبرالی دارند اما بر خلاف مبانی فکری شان عمل می کنند، کشور فرانسه لیبرال ترین کشور بوده اما این عملکردشان خلاف مشی و مبانی فکری شان است.

این نماینده مجلس با اشاره به رویکرد ایران به کشورهای اروپایی اظهار داشت: در بحث سیاست خارجی مسئولین ما باید فضا را درک کنند، بدانند که اتحادیه اروپا استقلال ندارد و تخم مرغ هایشان را در سبد اروپایی ها نچینند، تا اشتباه شان را در مذاکرات برجام مجدد تکرار نکنند.

فلاحی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اشتباهات مسئولان در بحث هسته ای گفت: در بحث هسته ای با سه کشور اروپایی یعنی فرانسه، انگلیس و آلمان طرف بودیم، اما در مذاکرات برجام ما را با همه کشورهای اروپایی طرف کردند و مجبوریم به همه آنها حساب پس بدهیم در صورتی که آنها چنین لیاقت و جایگاهی ندارند.

وی تاکید کرد: رئیس جمهوری که عُرضه ارائه سیاست مستقل در کشور را ندارد ارزش اینکه با او سر یک میز نشست را نخواهد داشت.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: دستورات دینی ما هم گفته است که با چنین افرادی پیمان نبندیم چرا که متعهد به عهد خود خواهند بود بنابراین اگر طبق دستورات دینی عمل می کردیم این همه گرفتار عهد شکنی آنها در برجام نمی شدیم.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، امانوئل مکرون در گفتگو با روزنامه گرند کانتیننت با توجه به انتخابات آمریکا و پیروزی جو بایدن در برابر دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی آمریکا درباره تاثیر رویکرد دولت ترامپ بر سیاست‌های اروپا پس از خارج شدن آمریکا از توافق هسته ای و اعمال تحریم های سخت علیه ایران گفت: متاسفانه ما به تمام عواقب این مساله(تاثیر پذیری اروپا از آمریکا) را در مذاکره با ایران دیدیم. ما اروپایی ها می خواستیم در چارچوب برجام[توافق هسته ای] باقی بمانیم و آمریکایی ها آن را ترک کردند و سپس دیدیم که هیچ شرکت اروپایی قادر نبوده است به خاطر ترس از تحریم های آمریکا به تجارت با ایران ادامه دهد./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی