کد خبر : 5935

آصفری:

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها تاکید کرد : بازگشت آقای بایدن به برجام می تواند تاحدودی بی اعتمادی ملت ایران به دولت آمریکا را ترمیم کند اما باید خسارت هایی که در این چند سال به ملت ایران وارد شده را جبران کند.

 محمد حسن آصفری ،نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها با اشاره به شروط ایران برای احیای برجام، بیان کرد: در گام اول این آمریکا است که باید به تعهدات برجامی خود عمل کند. تاکنون در قبال امتیازاتی که ایران در برجام داده است، طرف های مقابل گام جدی برنداشته اند. ترامپ یکجانبه برجام را زیر پاگذاشت و چهره آمریکا را در دنیا بی اعتمادتر ساخت.

 نماینده مردم  اراک  در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:بازگشت آقای بایدن به برجام می تواند تاحدودی بی اعتمادی ملت ایران به دولت آمریکا را ترمیم کند اما باید خسارت هایی که در این چند سال به ملت ایران وارد شد را  جبران کند. در این چند سال تحریم های ظالمانه ای علیه ملت ایران از سوی دولت آمریکا تحمیل شد.

وی ادامه داد: از سوی دیگر بازگشت آمریکا به برجام به این معنا نیست که آن ها دست از دشمنی علیه ملت ایران برداشته اند بلکه تنها می تواند بی اعتمادی که این روزها در دنیا نسبت به آمریکا ایجاد شده است را کمی ترمیم کند. آقای ترامپ همه تعهدات و توافقات بین المللی را یکجانبه زیر پاگذاشت و بی اعتمادی در ملت های دنیا نسبت به آمریکا را تقویت کرد.

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها تاکید کرد: امروز مردم دنیا دولت آمریکا را بدون تعهد به هیچ تعهدنامه بین المللی تلقی می کنند و به نوعی آمریکا با رفتارهای آقای ترامپ به انزوا رفته است. بازگشت آقای بایدن به برجام می تواند کمی چهره مخدوشی که از سوی ترامپ برای آمریکا ساخته شد را جبران کند اما باید ضمانت تضمینی دیده شود تا دیگر اجازه چنین قانون شکنی به طرف های برجامی داده نشود./

پایان پیام

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی