کد خبر : 5885

حضرت پور:

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی دامی است که برخی ملت‌های منطقه ناخواسته در آن گرفتار می‌شوند.

روح الله حضرت پور   با اشاره به موضوع فشار به پاکستان و برخی کشورها برای عادی سازی روابط با رژیم اشغالگر صهیونیستی از سوی آمریکا و کشورهای منطقه ،گفت: عادی سازی روابط کشورها با رژیم کودک کش صهیونیستی، تنفر و انزجار عموم ملت‌های جهان به خصوص ملت های مسلمان را در پی خواهد داشت.

نماینده مردم ارومیه درمجلس مطرح کرد: با توجه به اینکه "عمران‌خان" نخست‌وزیر پاکستان بیان کرده که از سوی برخی کشورها برای به رسمیت شناختن اسرائیل تحت فشار است؛ اما تاکید می کند که اسلام آباد به همان مسیر و راه "محمدعلی جناح"در موضوع  فلسطین ادامه می دهد.

وی در خصوص عادی‌سازی روابط بحرین، امارات و سودان با رژیم صهیونیستی مطرح کرد: بحرین و امارات در حال حاضر روابط اقتصادی و سیاسی با تل‌آویو برقرار کرده و برخی کشورهای حوزه خلیج فارس نیز در حال بررسی گزینه های مورد نظر خود برای عادی سازی روابط با این رژیم هستند.

حضرت پور در ادامه خاطرنشان کرد: "قدس" به عنوان اولین قبله‌­گاه مسلمانان و سومین حرم شریف اسلامی،از مؤلفه‌­های وحدت بخش جهان اسلام است و مواضع برخی کشورها از جمله عراق ،پاکستان و  افغانستان که نسبتا مستقل هستند،دفاع از آرمان و مردم فلسطین و  بر اساس احترام به حاکمیت همه کشورها است.

بیشتر بخوانید:

  • ریاض مقصد بعدی سران تل‌آویو برای عادی‌سازی روابط

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید از ظرفیت کشورهای همسایه استفاده کنیم، افزود: در حوزه جغرافیایی ما، کشورهای قدرتمندی هستند و ایران باید ارتباطات خود را افزایش دهد و روابط خود را با برخی از کشورهای منطقه را ترمیم کند؛ این اقدام قطعا به انزوای بیشتر آمریکایی‌ها در منطقه کمک می‌کند.

وی با بیان اینکه حضور اسرائیل در خلیج فارس به تنش و جنگ می انجامد، در این جنگ بسیاری از کشورهای منطقه که صلح، ثبات و آرامش مناسبی دارند و از رشد اقتصادی خوبی برخوردار هستند، آسیب می ببینند، تصریح کرد: اسرائیل با این هدف به منطقه می آید تا کشورهای آرام و دارای ثبات و رشد اقتصادی هستند را دچار آشوب، چالش و ناامنی کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و وسیاست خارجی مجلس با اشاره به نقش دلارهای سعودی در ایجاد رابطه با اسرائیل تصریح کرد: برخی از کشورها سالها از نظر اقتصادی به کشورهای نفت خیز خلیج فارس عمدتا عربستان سعودی و امارات وابسته هستند، عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی دامی است که برخی کشورهای منطقه را ناخواسته در آن گرفتار می کند؛کشورها در آینده سیاسی خود توفیقی کسب نخواهند کرد و تنها اعتماد عمومی که سرمایه آنها است را از دست می دهند.

گفتنی است؛وزارت خارجه سودان در ۲۳ اکتبر اعلام کرد که دولت انتقالی با عادی سازی روابط با اسرائیل موافقت کرده است. سودان پنجمین کشور پس از مصر (۱۹۷۹)، اردن (۱۹۹۴)، امارات و بحرین (۲۰۲۰) است که به سازش با رژیم صهیونیستی تن می‌دهد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی