کد خبر : 5539

میرتاج‌الدینی:

نایب رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس گفت: وزیر خارجه سعودی در حال فرافکنی و دروغ پردازی نسبت به ایران است تا افکار عمومی دنیا از واقعیت پشت پرده حامیان تروریست ها غافل شوند.

سیدمحمدرضا میرتاج‌الدین، در واکنش به اظهارات ضدایرانی فیصل بن فرحان بن عبدالله آل سعود، وزیر خارجه عربستان، گفت: سعودی ها عامل اصلی ناامنی در منطقه هستند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: متاسفانه عربستان با حمایت مالی، نظامی و اطلاعاتی از نیروهای تکفیری و تروریست های داعش موجب شد منطقه دچار چالش و آسیب شود.

وی ادامه داد: همچنین ائتلاف عربی به سرکردگی سعودی ها به کشور یمن تجاوز کرد تا در امور داخلی این کشور دخالت کند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: در واقع ریاض با چراغ سبز آمریکا برای دستیابی به منابع انرژی یمن از هیچ اقدام ضدبشری دریغ نکرد و بر این اساس امروزه شاهد بروز فاجعه انسانی در این کشور هستیم.

نایب رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بنابراین به نظر می رسد وزیر خارجه سعودی در حال فرافکنی و دروغ پردازی است تا افکار عمومی دنیا از واقعیت پشت پرده حامیان تروریست ها غافل شوند.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، فیصل بن فرحان بن عبدالله آل سعود، وزیر خارجه عربستان در گفت‌وگویی با اندیشکده "واشنگتن اینستیتوت" مدعی شد: برخلاف ما، ایران بر روی تضعیف سلامت و امنیت جوامع و کشورها تمرکز کرده است.

وی مدعی شد که ایران به طور آزاد از آنچه که "گروه‌های تروریستی، گروهک‌های نیابتی، شبه‌نظامیان مسلح و رژیم‌های قاتل" می‌خواند، حمایت می‌کند./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
  • پیرهادی در یادداشتی با اشاره…

    عضو هیات رئیسه مجلس در یادداشتی درباره طرح اقدام راهبردی مجلس درباره لغو تحریم ها، گفت: این گزاره باید در تصویر بیرونی…

اقتصادی
اجتماعی