کد خبر : 3042

امیرعبداللهیان در دیدار با سفیر چین در تهران:

دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی و مدیرکل امور بین‌الملل با سفیر چین در تهران دیدار و گفتگو کرد.

چانگ هوا سفیر چین در تهران با دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی و مدیرکل امور بین‌الملل دیدار و گفتگو کرد.

 حسین امیرعبداللهیان در ابتدای این دیدار از ارسال کمک‌های دارویی و تجهیزات پزشکی چین به ایران برای کمک به مبارزه با ویروس کرونا تشکر کرد و مناسبات ایران و چین را دوستانه و مبتنی بر روابط استراتژیک خواند.

ستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل بین­ الملل مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از اقدامات خودسرانه و ناقض حقوق بین الملل آمریکا، با بیان اینکه رهبران عالی تهران و پکن همواره بر گسترش روابط تاکید داشته اند، تدوین سند همکاری جامع دو کشور را حائز اهمیت خواند.

چانگ هوا سفیر چین در ایران نیز ضمن ابراز خرسندی از انجام این دیدار، گفت: ایران و چین همواره روابط دوستانه و ارتباط تنگاتنگی با هم داشته اند و امیدواریم این روابط بیش از گذشته توسعه پیدا کند.

وی با بیان اینکه در دوران شیوع ویروس کرونا مقامات دو کشور با یکدیگر رایزنی و ارتباط نزدیکی داشته اند و این ارتباط دوجانبه راهنمای توسعه و پیشرفت همکاری‌های دو کشور است . 

 سفیر چین در ایران با تاکید بر اینکه دو کشور پس از شیوع ویروس کرونا از یکدیگر حمایت کرده اند، افزود: چین آمادگی این را دارد تا هر کمکی لازم باشد برای شکست ویروس کرونا به ایران انجام دهد.

چانگ هوا با بیان اینکه همچنان که رئیس‌جمهور چین اعلام کرد تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران مانعی برای مبارزه با ویروس کرونا در ایران است، اظهار داشت: چین اراده محکمی برای گسترش همکاری‌ در زمینه‌های مختلف با ایران دارد.

 وی با تاکید بر اینکه در صحنه بین‌المللی ایران و چین همکاری‌های مثبتی داشته اند، گفت: چین تلاش آمریکا برای تمدید تحریم‌های ایران را محکوم می‌کند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی