کد خبر : 2929

دبیرخانه کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین تاکید کرد که در شرایط شیوع کرونا محاصره غزه نشان داد رژیم صهیونیستی خطری بالفعل برای صلح و امنیت بین‌المللی است.

دبیرخانه دائمی کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه‌ای تاکید کرد: امروز و در شرایط شیوع ویروس کرونا ما شاهد محاصره دو میلیون شهروند در شهر غزه توسط رژیم صهیونیستی هستیم که اجازه نمی‌دهد کمک‌های انسان دوستانه به آنها برسد و این مسئله نشان می‌دهد که این رژیم خطری بالفعل برای صلح و امنیت بین‌المللی است.

متن کامل بیانیه دبیرخانه دائمی کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین به شرح زیر است:

بسمه تعالی

72 سال قبل در روز 15 ماه مه 1948 مصادف با 24 اردیبهشت 1327، انگلیس با در اختیار داشتن قیمومیت فلسطین و برای تداوم اهداف استعماری خود و داشتن پایگاه دائم در منطقه غرب آسیا، با صهیونیسم بین المللی برای مهاجرت یهودیان به فلسطین و تشکیل دولت صهیونیستی به توافق رسید.

در این روز نکبت، صهیونیسم فاشیسم با حمایت انگلیس و آمریکا و با زور سلاح، اقدام به کشتار بی رحمانه زنان، کودکان و جوانان نمود و با شهید نمودن 15 هزار نفر فلسطینی و آواره کردن صدها هزار فلسطینی دیگر، بنای رژیم جانی، تروریسم، کودک کش، نژادپرست و ضد اصول انسانی و حقوق بشری را طراحی نمودند.

جنایات رژیم اشغالگر با سوءاستفاده از شرایط نابسامان منطقه‌ای و بین المللی تداوم دارد، هتک حرمت مسجد الاقصی، تداوم شهرک سازی، تلاش برای یهودی سازی کرانه باختری و قدس و محاصره انسانی غزه از آن جمله است.

صهیونیست‌های متوهم برای قانونی نمودن حضور نامشروع خود در سرزمین فلسطین، در طول این 72 سال با انجام هزاران جنایت و کشتار و ادامه نابودی نسل فلسطینی‌ها، به لبنان، سوریه، مصر و اردن نیز حمله کرده و قتلگاه صبرا و شتیلا و قانا را در کارنامه ننگین خود ثبت نمودند و از هیتلر در مسابقه نسل کشی سبقت گرفتند.

دبیرخانه کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین، ضمن تقبیح و محکوم نمودن این روز شوم و ننگین، با صدای بلند به صهیونیست ها و دولت آمریکا اعلام می‌دارد که به مدد الهی فلسطین آزاد خواهد شد و فلسطینی ها به زودی به سرزمین مادری و خانه خود باز خواهند گشت، چرا که فلسطین زنده است، نفس می‌کشد و به یاری مقاومت و فرزندان غیور فلسطینی و مشارکت زنان مبارز و کودکان سلحشور خود به مقصود خواهد رسید.

بی تردید طرح معامله قرن رئیس جمهور آمریکا و خوش رقصی معدودی از دولت‌های عربی شکست خورده برای عادی سازی روابط با صهیونیست‌ها، نه تنها ذره‌ای خلل در عزم مقاومت و ملت فلسطین برای آزادی سرزمین و بازگشت به خانه مادری ایجاد نخواهد نمود، بلکه اقدام ترامپ و برخی حکام کشورهای عربی تاکیدی  بر مشارکت آنها در جنایت های 72 ساله صهیونیست‌ها و ایجاد روز نکبت می باشد و باید در مقابل وجدان های بشری پاسخگو باشند.

صهیونیست ها اگر فکر می‌کنند با پشت گرمی به ترامپ و لابی صهیونیستی در آمریکا می‌توانند کرانه باختری، جولان و مزارع شبعا را به سرزمین های اشغالی ملحق نمایند، باید بدانند که علائم افول آمریکا و خروج نیروهای بیگانه از منطقه شروع شده است و رژیم جعلی اسرائیل و صهیونیسم جایی در آینده منطقه ندارد.

امروز افکار عمومی جهان بویژه بعد از فراگیر شدن بحران ویروس کرونا و مشاهده درجه قساوت قلب و بی رحمی رژیم صهیونیستی در برخورد با دو میلیون زن و کودک و جوان محاصره شده در غزه و محروم کردن آنها از کمک‌های انسانی و دارویی، به این باور رسیده است که رژیم اشغالگر  بدتر از آپارتاید و دارای تسلیحات هسته ای و شیمیایی خطر بالفعلی برای جامعه جهانی و صلح و امنیت بین المللی محسوب می شود.

طرح یکجانبه و صهیونیستی معامله آمریکایی قرن اقدامی بی اثر است که نتیجه فوری آن را در وحدت بیشتر مردم و گروه‌های سیاسی فلسطین می توان مشاهده نمود. این طرح جدید استعماری و بدتر از آپارتاید، مقاومت را بیش از هر زمان دیگر بر اعتقاد به « مقاومت تا پیروزی » مصمم تر کرده است.

با امید قطعی به آزادی فلسطین، روز قدس جهانی امسال نیز با شکوه برگزار خواهد شد و پیوستگی و همبستگی ملت‌ها بار دیگر نوید دهنده شکست صهیونیسم و تحقق حقوق ملت فلسطین خواهد بود.

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
آخرین اخبار