کد خبر : 17854

عباس زاده مشکینی:

سخنگوی کمیسیون سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد دبیر کل سازمان ملل باید به صورت مستقل و به دور از فشار برخی قدرت‌ها، با کشورهایی که با تحریم های یکجانبه آمریکا مواجه هستند برخورد کند و راهکاری پیش بینی کند تا مشکل تعلیق حق رای برطرف شود.

محمود عباس زاده مشکینی در خصوص تعلیق حق رای جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل، گفت:سازمان های بین المللی بخشی از مناسبات حاکم بر جهان هستند. به عبارتی بعد از جنگ‌جهانی دوم بلوک غرب برای سیطره کم هزینه شروع با سازماندهی کرد که سازمان ملل نیز در ساختار هژمونی غرب تعریف شد.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: مقامات سازمان ملل می‌دانند عدم پرداخت‌ حق عضویت کشورمان به دلیل وجود تحریم های ایالات متحده آمریکا است.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی حق عضویت خود را همواره پرداخت کرده اما طی سالیان گذشته بدلیل وجود محدودیتهای مالی با مشکل انتقال پول مواجه شده است. سال گذشته نیز یکبار موضوع تعلیق حق رای ایران مطرح شد که با رایزنی های مستمر برطرف شد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: به نظر می‌رسد چنین مسائلی در آستانه مذاکرات وین، اقدامی هماهنگ شده برای افزایش فشار علیه جمهوری اسلامی ایران است تا غربی ها بتوانند امتیازات بیشتری از کشورمان کسب کنند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود دبیر کل سازمان ملل به صورت مستقل و به دور از فشار برخی قدرت‌ها، با کشورهایی که با تحریم های یکجانبه آمریکا مواجه هستند برخورد کند و راهکاری پیش بینی کند تا مشکل تعلیق حق رای برطرف شود؛ نمی‌توان حق طبیعی کشوری با جمعیت بیش از ۸۰ نفری مانند ایران را صلب کرد./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی