کد خبر : 17604

نوش آبادی:

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس وشورای اسلامی تاکید کرد:آمریکا از هزاران کیلومتر دورتر از مرزهای عراق به بهانه ی دروغین به این کشور لشکرکشی کرد و این حضور از ابتدا غیر قانونی و نا مشروع بود.

 

حسین نوش آبادی ،  با اشاره به ترک عراق توسط نیروهای نظامی عراق گفت:ادامه حضور آمریکایی ها در عراق در سالهای پس از اشغال تبعات منفی و تخریبی زیادی برای منطقه داشت و عامل بسیاری از اختلافات و ناامنی ها شدند.

وی افزود:فرار آمریکا از عراق اتفاق مبارکی برای همه منطقه است به شرط اینکه آمریکایی ها در این کار صادق باشند و در عمل به توافق انجام شده خلف وعده نکنند و ایمان داریم ملت و مردم عراق می توانند امنیت این کشور را بدون مداخله بیگانگان حفظ کنند.

وی با بیان اینکه کشورهای فرامنطقه ای عامل ناامنی و دولت سازی در منطقه هستند تصریح کرد:در عراق علاوه بر ارتش و نیروهای امنیتی،حشدالشعبی و سایر نیروهای مردمی حضور دارند که می توانند با وحدت و مدیرت واحد امنیت کشورخود را حفظ کنند و نیازی به آمریکا ندارند و قطعاً شرایط عراق با افغانستان متفاوت است و امیدواریم مردم عراق طعم خروج متجاوزان را بچشند و این اتفاق را به یک امنیت پایدار تبدیل کنند البته جای حاج قاسم و ابومهدی المهندس در این روزها خالی است که اگر بودند می توانستند وحدت بیشتری در عراق ایجاد کنند./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی