کد خبر : 17340

سرمدی واله:

عضو گروه دوستی پارلمانی ایران و جمهوری آذربایجان در مجلس اعتقاد دارد همکاری های مشترک میان دو کشور می تواند زمینه رفع مشکلات پیش آمده در منطقه قفقاز جنوبی را حل کرد.

 
کیومرث سرمدی واله  ، نسبت به اهمیت سفر وزیر امور خارجه کشورمان به جمهوری آذربایجان در راستای دیدار و گفت‌وگو با مقامات عالیرتبه این کشور، گفت: باکو همسایه مهم تهران بوده و جمعیت شیعیان آن با ملت ایران، اشتراکات مذهبی و فرهنگی زیادی دارد.

نماینده  مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: استکبار جهانی خصوصا صهیونیست ها در تلاش هستند میان دو ملت فاصله ایجاد کرده و با بهره گیری از این تفرقه افکنی ها، به اهداف شومشان دست پیدا کنند.

وی با بیان اینکه وزارت امور خارجه باید تلاش کند با تکیه بر موارد مذکور سطح روابط دوجانبه را افزایش دهد، افزود: در این میان مجلس شورای اسلامی و روابط پارلمانی نیز می توانند به عنوان مولف های مهم به گسترش مناسبات میان دو کشور کمک شایانی کنند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه اجرای پروژه های مشترک اقتصادی می تواند سبب ارتقاء سطح روابط تجاری میان دو کشور شود، تصریح کرد: توسعه مناسبات میان ایران و جمهوری آذربایجان به افزایش سطح امنیت مرزها، ثبات منطقه ای و غیره کمک خواهد کرد؛ در واقع دولت های دو کشور باید با توجه به ملاحظات منطقه ای به سمتی حرکت کنند که شرایط دخالت بیگانگان فراهم نشود و زمینه اختلافات نیز از بین برود.

عضو گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به عبارتی می تواند با همکاری های مشترک زمینه رفع مشکلات پیش آمده در منطقه قفقاز جنوبی را حل کرد./

پایان پیام

 

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی