کد خبر : 17249

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس:

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه مذاکرات برجام با موضوع بررسی پیشنهادات ایران ادامه پیدا می کند و این پیروزی برای جمهوری اسلامی است، گفت: تکلیف مباحث هسته‌ای در برجام مشخص شده و این موضوع دیگر قابل بحث نیست.

محمود عباس زاده مشکینی   در خصوص مذاکرات وین، گفت: زمان پایان مذاکرات به واکنش و رفتار طرف‌های مقابل بستگی دارد، در این دوره از مذاکره پیروزی برای ما بود زیرا میدان تحت کنترل ایران است، در حالی که در دورهای قبل موضوع و محور مباحث در میدان مذاکره را طرف های مقابل تعیین می‌کردند. در این دوره مذاکره کنندگان پیشنهادانی را مطرح کردند که محور آن تمرکز بر رفع تمام تحریم‌ها است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: مذاکره کنندگان ایرانی تلاش بسیار کردند تا با اقناع طرف مقابل درباره پیشنهادات ایران، مذاکره شود، در نهایت هم طرف‌های مقابل پذیرفتند تا در دور بعدی مذاکرات که از ششم دی ماه آغاز خواهد شد، درباره پیشنهادات ایران مذاکره شود.

وی با تاکید بر اینکه رفع تمام تحریم‌ها موضوع مورد نظر جمهوری اسلامی ایران است، اظهار کرد: تکلیف مباحث هسته‌ای در برجام مشخص شده و این موضوع دیگر قابل بحث نیست. اروپایی‌ها باید تکلیف تحریم‌ها را مشخص کنند تا ایران هم بتواند نسبت به راستی آزمایی لغو تحریم‌ها اقدام کند.

عباس زاده مشکینی بابیان اینکه مذاکره در خصوص پیشنهاد ایران به نوعی پیروزی برای ما محسوب می‌شود، گفت: هدف مذاکره کنندگان تعیین دستور جلسه بود که در این زمینه توانستند موفق شوند، محور مذاکرات هم بحث رفع تحریم‌هاست و ما تا آن زمان وارد مباحث و موضوعات دیگر نخواهیم شد. /

پایان پیام

 

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی