کد خبر : 17217

عضو گروه دوستی ایران و گرجستان:

عضو گروه دوستی پارلمانی ایران و گرجستان اظهار داشت:موقعیت جغرافیایی ایران فرصت بزرگی برای توسعه مراودات سیاسی، فرهنگی و اقتصادی با دنیا ایجاد می کند و کریدور قفقاز جنوبی یکی از این فرصت ها است.

سید سلمان ذاکر ،  با اشاره به فعال شدن کریدور ایران و قفقاز جنوبی خاطر نشان کرد:ظرفیت های فراوانی در شمال غربی کشور وجود دارد که به دلیل عدم اتصال به دریا و یا خطوط انتقال ریلی پرسرعت مورد استفاده قرار نگرفته و کشاورزان و صنعتگران ما نتوانسته اند توانایی های خود را بروز دهند و با فعال شدن این فرصت می توان به آینده امیدوار بود.

وی افزود:وزارت خارجه باید با همکاری بین بخشی با سایر نهاد ها در داخل زمینه اتصال سریع و امن خطوط داخلی را به اروپا فراهم کند و موانع دیپلماتیک و قانونی برای توسعه تجارت و حمل نقل را در گمرکات مرتفع سازد تا شاهد از بین رفتن سرمایه های کشور در پیچ و خم بروکراسی اداری نباشیم.

نماینده مردم ارومیه در مجلس بیان کرد: برخی مشکلات سیاسی با توسعه روابط تجاری قابل حل است و اگر امنیت راه ها و تجار کشورهای حوزه قفقاز با توجه به اشتراکات فرهنگی و قومیتی تامین شود اختلافات سیاسی و سرزمینی نیز می تواند به تدریج برطرف شود لذا باشد از ظرفیت بالای موقعیت جغرافیایی ایران نهایت استفاده را کرد./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی