کد خبر : 16428

مقتدایی در دیدار با معاون وزیر خارجه ونزوئلا:

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی در دیدار با معاون وزیر خارجه ونزوئلا، گفت: برگزاری انتخابات در ونزوئلا نشان از دموکراسی و آزادی ونزوئلا است اما کشورهای مخالف مانند آمریکا بدنبال تنش و ایجاد درگیری در کشورهای مستقل جهان است و این سیاستی شکست خورده در ونزوئلا است.

 عباس مقتدایی نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی که در راس یک هیات پارلمانی به ونزوئلا سفر کرده است با خانم کاپایا رودریگز معاون وزیر امور خارجه دیدار و گفتگو کرد.

مقتدایی در ابتدای این دیدار با اشاره به روابط راهبردی جمهوری اسلامی ایران و ونزوئلا، گفت: همواره روابط مثبت و سازنده ای میان دو کشور در عرصه های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی میان دو کشور برقرار بوده است و مجلس شورای اسلامی از هرگونه اقدامی در راستای توسعه و گسترش ارتباطات بویژه روابط پارلمانی فیمابین استقبال و حمایت می‌کند.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تبریک برگزاری موفقیت آمیز انتخابات منطقه ای و شهرداری های ونزوئلا، افزود: برگزاری انتخابات در ونزوئلا نشان دهنده وجود دموکراسی و آزادی در کشور ونزوئلا است ولی کشورهای مخالف مانند آمریکا بدنبال تنش و ایجاد درگیری در کشورهای مستقل جهان است و این سیاستی شکست خورده در ونزوئلا است.

مقتدایی در پایان بر تداوم روابط روبه رشد اقتصادی بین دو کشور و اجرایی کردن توافقات امضا شده فیمابین تاکید کرد.

رودریگز: دولت ونزوئلا هیچ محدودیتی در توسعه مراودات با جمهوری اسلامی ایران قائل نیست

خانم کاپایا رودریگز معاون وزیر امور خارجه با ابراز خرسندی از حضور هیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران در کاراکاس جهت نظارت بر انتخابات منطقه ای و شهرداری ونزوئلا، بر ارتقا سطح مناسبات اقتصادی، تجاری و صنعتی فیمابین تاکید کرد و گفت : دولت ونزوئلا هیچ محدودیتی در توسعه مراودات با جمهوری اسلامی ایران قائل نیست و از گسترش مراودات دوستانه فیمابین حمایت می کند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی