کد خبر : 16385

عزیزی در آستانه ورود هیأت آذربایجانی به کشور مطرح کرد

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است هرچه همراهی و هماهنگی کشورهای منطقه به خصوص همسایگان افزایش یابد، زمینه ثبات و امنیت منطقه به لحاظ سیاسی و اقتصادی نیز بالاتر می‌رود.

 
ابراهیم عزیزی ، با اشاره به سفر یک هیأت اقتصادی از جمهوری آذربایجان که قرار است به زودی به کشورمان صورت گیرد، گفت: باید در یک نظام هماهنگ منطقه ای، کشورهای خاورمیانه در کنار هم قرار گرفته و با هم افزایی مانع دخالت بیگانگان شده و در این مسیر، ثبات و امنیت اقتصادی و منطقه ای را رقم بزنند.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: افزایش رفت و آمدها میان کشورها به خصوص همسایگان باعث می شود زمینه رشد و شکوفایی در منطقه ایجاد شده و ظرفیت کشورها بالفعل شود.

وی ادامه داد: کشورهای منطقه باید در جهت ایجاد امنیت، صلح و آرامش دغدغه مند باشند اما متأسفانه برخی کشورها به دلیل برخی وابستگی ها، بدسلیقگی ها و تسلط برخی نظام های سلطه روی آنها به سمت همراهی و هماهنگی با این کشورها می روند که به نفع امنیت منطقه نیست.

عزیزی در ادامه با بیان اینکه اخیرا برخی همسایگان با تحریک رژیم صهیونیستی رفتارهایی ها را از خود بروز داده اند که در شأن مردم منطقه نیست، اظهار داشت: همسایگان نباید اجازه دخالت بیگانگان در امور منطقه را بدهند، همچنین کشورهای دوست و همسایه نباید خود را در معرض تحریک های رژیم صهیونیستسی قرار داده و اقداماتی خلاف حقوق همسایگی صورت دهند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با تأکید بر اینکه کشورها نباید در زمین دشمن بازی کنند، خاطرنشان ساخت: سفری که هیأت آذربایجانی به ایران در پیش دارد یک زمینه و فرصت خوب و مناسب برای افزایش روابط اقتصادی و تثبیت روابط سیاسی و امنیتی خواهد بود./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی