کد خبر : 16307

مالکی:

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد رخدادهای میان باکو و ایروان مربوط به مسائل دوجانبه نیست بلکه شیطنت هایی است که اسرائیلی ها انجام می دهند.

فداحسین مالکی ، در واکنش به تاکید روسیه و ترکیه بر مشارکت ایران در گفت‌و‌گوهای «3+3 قفقاز»، گفت: اتفاقاتی که در نزدیک مرزهای شمالی کشورمان رخ می دهد امری نگران کننده است.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در واقع رخدادهای میان باکو و ایروان مربوط به مسائل دوجانبه نیست بلکه شیطنت هایی است که اسرائیلی ها انجام می دهند و برخی کشورها متاثر از آنها دست به اقداماتی می زنند که بحران جدی ایجاد می کند.

وی با اشاره به اینکه ایران اسلامی قدرت نخست منطقه محسوب می شود و حضورش در مذاکرات شش جانبه قفقاز خیلی تاثیرگذار خواهد بود، ادامه داد: این مهم در حالیست که کشورمان با جمهوری آذربایجان، ارمنستان، گرجستان و ترکیه پیوند تاریخی ریشه داری دارد که این امر نیز مولفه مهمی برای فراهم کردن زمینه سازش بشمار می رود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: کاهش تنش میان کشورهای ارمنستان و جمهوری آذربایجان می تواند موجب بازگشت امنیت و ثبات به منطقه قفقاز جنوبی شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امیدواریم گفت‌و‌گوهای «3+3 قفقاز» منجر به نتایج مطلوب شود تا شاهد هم افزایی منطقه ای باشیم./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی