کد خبر : 16280

سلیمی:

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی اعتقاد دارد رویکرد حسن همجواری و عدم مداخله جویانه ایران نسبت به گذشته تغییری نکرده اما همسایگان حاشیه خلیج فارس متوجه شدند دیگر منافعشان با کاخ سفید نمی تواند تعریف شود.

اصغر سلیمی ، در واکنش به اظهارات یک مقام ارشد امارات مبنی بر اینکه ابوظبی گام‌هایی برای کاهش تنش‌ها با ایران برداشته است، گفت: متاسفانه کاخ سفید رویکرد خصمانه اش نسبت به ایران را به همپیمانان منطقه ای خود دیکته کرد لذا کشورهایی مانند عربستان و امارات نیز دیدگاهشان نشبت به جمهوری اسلامی را تغییر دادند.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ایران اسلامی همواره در موقعیت های مختلف بدون هیچ چشم داشتی به کشورهای همسایه کمک کرده است اما مشاهده می شود آمریکایی ها و صهیونیست ها برای برقراری امنیت ظاهری همپیمانانشان آنها را می دوشند و در رسانه ها نیز به این امر اذعان می کنند که اظهارات ترامپ مصداق آن محسوب می شود.

وی با بیان اینکه رویکرد حسن همجواری و عدم مداخله جویانه ایران نسبت به گذشته تغییری نکرده است، ادامه داد: این مهم در حالیست که برخی کشورهای عربی متوجه شدند جریانات منطقه ای به نفع ایران چرخش پیدا کرده و دیگر منافعشان با کاخ سفید نمی تواند تعریف شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: بر این اساس مشاهده می شود که مقامات امارات از کاهش تنش با جمهوری اسلامی ایران سخن می گویند.

عضو عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: هر چند برخی اختلاف نظرها با کشورهای حاشیه خلیج فارس وجود دارد اما بدون شک سیاست توجه به همسایگان در دستور کار سیاستمداران کشورمان قرار دارد و امارات نیز می تواند از این فرصت بخوبی استفاده کند تا شاهد افزایش سطح روابط دوجانبه باشیم./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی
  • عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: برداشت‌های غیر متعارف در حوزه محیط زیست از آب گرفته تا ذخایر دیگر همچون خاک و…