کد خبر : 16226

رحیمی‌جهان آبادی:

عضو کمیسیون سیاست خارجی در مجلس اعتقاد دارد پیوندهای عمیق فرهنگی و تاریخی ایران با کشورهای منطقه قفقاز و توانمندی های اقتصادی، فرهنگی و ظرفیت های سیاسی کشورمان در خاورمیانه، به رفع مشکلات قفقاز کمک خواهد کرد.

 

جلیل رحیمی جهان آبادی ، در واکنش به تاکید روسیه و ترکیه بر مشارکت ایران در گفت‌و‌گوهای «3+3 قفقاز»، گفت: منطقه قفقاز بعد از فروپاشی اتحادیه جماهیر شوروی با فراز و نشیب های زیادی مواجه بوده است.

نماینده مردم تربت‌جام و تایباد و باخرز و صالح آباد در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اکنون نیز با توجه به تحولات اخیر، دستیابی به توسعه، پیشرفت، امنیت و آرامش در منطقه قفقاز جنوبی به ضرورتی اجتناب ناپذیر تبدیل شده است.

وی با اشاره به اینکه ایران دارای پیوندهای عمیق فرهنگی و تاریخی با کشورهای منطقه قفقاز است، ادامه داد: همچنین جمهوری اسلامی علاقمند توسعه روابط با جمهوری آذربایجان، ارمنستان و گرجستان است و در این راستا تلاش های زیادی نیز صورت گرفته است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح با بیان اینکه ایران همواره به افزایش صلح و ثبات در قفقاز کمک کرده است، کرد: قطعا حضور ایران به عنوان کشوری اثرگذار در تحولات منطقه در گفت‌و‌گوهای «3+3 قفقاز» به رفع مشکلات کمک خواهد کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ایران از برگزاری گفتگوهای «3+3 قفقاز» استقبال می کند، خاطرنشان کرد: ایران اسلامی دارای توانمندی های اقتصادی، فرهنگی و ظرفیت های سیاسی در خاورمیانه است لذا مشارکت کشورمان در مذاکرات شش جانبه امری مطلوب است./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی