کد خبر : 16181

مالکی با اشاره به اقدام ضدایرانی مجلس نمایندگان آمریکا:

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس اعتقاد دارد مجلس نمایندگان آمریکا باید بداند ایران دارای توانمندی نظامی و دفاعی بومی است و در این خصوص نمی توانند با مانع تراشی کشورمان را تضعیف کنند.

فداحسین مالکی، در خصوص اهداف پشت پرده طرح مجلس نمایندگان آمریکا برای تحریم مبادلات تسلیحاتی با ایران، گفت: کاخ سفید با اقدامات ضدایرانی خودش همواره نشان داده هیچگاه قابل اعتماد نیست.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در واقع رفع تحریم های تسلیحاتی ذیل برجام صورت گرفت و بر سر آن توافق صورت گرفت اما اقدام مجلس نمایندگان آمریکا نشان می دهد مستکبران در پشت پرده دسیسه های دیگری برای کشورمان پیش بینی کرده اند.

وی ادامه داد: نباید فراموش کرد که آمریکایی ها در سال گذشته یکبار دیگر نیز تلاش کرد از طریق سازمان ملل و طی قطعنامه‌ای موجب جلوگیری از انقضای این محدودیت‌های تسلیحاتی شوند اما با مخالفت چین و روسیه این مهم رد شد و تیر سیاستمداران کاخ سفید به سنگ خورد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: در واقع آمریکایی ها با خروج از برجام نمی توانند نسبت به مفاد این توافقنامه اظهارنظر و اعمال نظر کنند از این رو ابتدا تلاش کردند از طریق مجامع بین المللی اقدام کنند که این مهم حقق نشد و اکنون به سمت وضع تحریم های یکجانبه روی آورده اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مجلس نمایندگان آمریکا باید بداند جمهوری اسلامی ایران دارای توانمندی نظامی و دفاعی بومی است و در این خصوص نمی توانند با مانع تراشی کشورمان را تضعیف کنند./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی