کد خبر : 16000

یوسفی در واکنش به برگزاری نشست ضد ایرانی در سنای ایتالیا با محوریت منافقین:

عضو هیأت رئیسه مجلس معتقد است کشورهای اروپایی تبدیل به پایگاه امنی برای تروریست‌های منافق شده‌اند در حالی که مدعی حقوق بشر و دموکراسی هستند.

مجتبی یوسفی با اشاره به برگزاری نشستی در خصوص وضعیت حقوق بشر در ایران از سوی گروهک تروریستی منافقین در مجلس سنای ایتالیا، گفت: ما با همه ملت های دنیا تعامل داریم اما در برابر این تعامل انتظاراتی داریم که متأسفانه برخی کشورها آن را رعایت نمی کنند.

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه ما حتی علیرغم عدم اجرای تعهدات از سوی طرف مقابل، تلاش داریم با استفاده از گفتمان مشترک ارتباطات خود را حفظ کنیم، اظهار داشت: ما حتی میز مذاکره را ترک نکرده ایم اما ماندن در این وضع نیز شروطی دارد و آنها باید حدود را رعایت کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه انتظار داریم تذکر جدی از سوی وزارت امور خارجه به ایتالیا داده شود، عنوان کرد: برخی کشورهای اروپایی گوش فلک را با حقوق بشر کر و کشورهای خود را تبدیل به پایگاه امنی برای تروریست های منافق کرده اند؛ همان هایی که باعث شدند 17 هزار شهید در ایران بدهیم و تا کنون نیز اقدامات تروریستی خود را به پایان نرسانده اند.

یوسفی در ادامه با بیان اینکه امروز مدعیان دموکراسی به تروریست های منافق پناه می دهند، ابراز کرد: آنها در حاکمیت خود به تروریست ها فرصت عرض اندام می دهند لذا حقوق بشر در این کشورها دروغی بیش نیست و وظیفه وزارت خارجه این است که با آنها مقابله به مثل کرده و سفیر و کاردار آنها را احضار کند.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: رفتار ایتالیا اینگونه بوده که از منافقین دعوت می کنند و اجلاسی در یک نهاد رسمی با حضور آنها تشکیل می دهند اما هیچگاه از خانواده های قربانی ترور شده از سوی آنها دعوت نکرده اند تا صحبت آنها را نیز بشنوند./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی