کد خبر : 15957

رحیمی‌جهان آبادی:

عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد اظهارات سخنگوی وزارت خارجه آمریکا مبنی بر قصد کشوری برای گفتگو در موضوعات دیگر با ایران را پاسخی در برابر فشار جمهوری خواهان دانست.

جلیل رحیمی جهان آبادی، در خصوص اظهارات سخنگوی وزارت خارجه آمریکا مبنی بر اینکه کشورش پس از بازگشت به برجام دنبال مذاکره بر سر سایر موضوعات با ایران است، گفت: بایدن از سوی جمهوری خواهان تحت فشار قرار دارد زیرا سیاستمداران آمریکایی احساس می کنند دولت فعلی این کشور در مقابل ایران شکست خورده است.

نماینده مردم تربت‌جام و تایباد و باخرز و صالح آباد در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بر این اساس مشاهده می شود که مقامات دولت بایدن برای پاسخ به فشار جمهوری خواهان، عنوان می کنند که درصدد طرح درازمدت در حوزه موشکی، منطقه ای و غیره هستند و می خواهند با ایران مذاکرات گسترده داشته باشند.

وی ادامه داد: بدون شک دولت کنونی ایالات متحده به خوبی دریافته وقتی پرونده هسته ای نتواسنته بر اساس مذاکره طی سالیان گذشته به نتیجه مطلوب برسد، در حوزه های دیگر نیز این مهم امکان پذیر نخواهد بود؛ همچنین باید یادآور شد ایران هیچگاه در حوزه مسائلی مانند موشکی و غیره مذاکره نخواهد کرد و از حق مشروعش بهره خواهد بود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: آمریکایی ها در سراسر جهان پایگاه دارند و از پیشرفته ترین سلاح های نسل جدید سلاح اتمی بهره می برند از این رو دارای مشروعیت لازم برای گفتگو با کشورها در حوزه موشکی و غیره ندارند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امروزه افکار عمومی دنیا دیگر به آمریکایی ها اعتماد نمی کند لذا طرح موضوع مذکور صرفا ارائه توجیه برای دور شدن از فشار افکار عمومی است./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی