کد خبر : 15682

طباطبائی نژاد:

عضو فراکسیون روحانیت مجلس با تأکید بر ضرورت ایجاد وحدت میان اقوام و مذاهب مختلف در افغانستان از سوی حاکمیت مستقر جدید، گفت: طالبان باید با حضور مستمر در اجتماعات مختلف مذهبی، اجازه سوءاستفاده از برخی اختلافات را به دشمن ندهند.

 

 

سیدصادق طباطبایی نژاد ، با بیان اینکه جمهوری اسلامی همواره به حمایت از کشورهای منطقه به خصوص لبنان، سوریه، عراق و همچنین افغانستان مشغول بوده، گفت: احساس می شود گروهی که در حال حاضر حکومت افغانستان را در دست گرفته اند اگرچه از اهل تشیع نبوده و از اهل تسنن هستند اما به دنبال ایجاد تنش و اختلاف نیز نبوده و البته باید میان مردم حضور پیدا کرده و دشمن را شناسایی کنند.

نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با تأکید بر اینکه باید نقاط مشترک مسلمانان را تقویت و نقاط تفاوت که قطعا طبیعی است را نادیده بیانگاریم، عنوان کرد: لازم است دشمن مشترک خود را مورد شناسایی قرار داده و وحدت کلمه ایجاد کنیم.

وی در این حوزه به تحولات اخیر افغانستان اشاره و بیان کرد: امروز طالبان در حوزه حکمرانی افغانستان مستقر شده و البته موضوع وحدت را نیز مورد استقبال قرار داده اند که رویکرد خوبی است و البته باید در عمل نیز این را نشان دهند و مسئولان آنها میان اجتماعات مختلف مذهبی رفته و در کنار آنها باشند تا دشمن به خود جرأت سوءاستفاده از برخی اختلافات و تفاوت ها را ندهد.

طباطبائی نژاد ادامه داد: کشورهای غرب آسیا نیز که عمدتا مسلمان و از مذاهب مختلف هستند در کلمه اسلام و توحید اشتراک دارند که باید در این حوزه تأکید کرده و اجلاس های مختلفی را با حضور سران و رهبران مختلف مذهبی برگزار کنند.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: امروز دشمنان اسلام با ایجاد تفرقه میان مسلمانان و سوءاستفاده از فاصله های ایجاد شده، زمینه های ظهور و بروز گروه های تروریستی را ایجاد می کنند که در نهایت موجب اسلام هراسی در دنیا می شود و با ایجاد وحدت باید جلوی آن گرفته شود./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی