کد خبر : 15664

مقتدایی :

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اظهارات تهدید آمیز وزیر خارجه انگلیس علیه جمههوری اسلامی ایران دیوار بی اعتمادی بین دو کشور را بلندتر می کند.

عباس مقتدایی در واکنش به اظهارات تهدید آمیز وزیر خارجه انگلیس علیه ایران گفت: غربی ها باید تاکنون یاد گرفته باشند که زبان و ادبیات مناسب برای مذاکره با کشورمان چه چیزی است. دولت انگلستان بجای اینکه موضوعاتی را مطرح کند که می تواند به روند مذاکرات آسیب بزند یا حاشیه ایجاد کند باید به فکر انجام تعهداتی باشد که پیشتر در قبال ایران پذیرفته اند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد:  وزیر امورخارجه انگلستان باید آن قدر از تاریخ مطلع باشد که بداند مردم این منطقه خاطره خوشی از این کشور ندارد و انگلستان را همواره به عنوان یک عامل تفرقه شناساندند.

مقتدایی بیان کرد: دیوار بی‌اعتمادی‌ها باید کاهش پیدا کند و این انگلستان و شرکای غربی‌هایش هستند که باید در این جهت گام های مثبت و امیدوار کننده ای را بردارند.

وی ابراز کرد: حضور انگلستان در منطقه حضوری شکننده است و جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از قدرت‌های مهم منطقه توانمندی های بالایی دارد که هر کشوری بخواهد در این منطقه غرب آسیا حضور پیدا کند و یا تعاملاتی داشته باشد ناگزیر است نقش کشورمان را در نظر بگیرد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان کرد: کشورمان نشان داده اهل حرف منطقی است و زیر بار حرف زور نمی رود؛ اکنون زمان حرف های حاشیه ساز نیست.

وی ادامه داد: کسانی که در مذاکرات دنبال دست یابی حد بالاتری تفاهم هستند نباید حرف هایی بزنند که در روند مذاکرات هسته ای اخلال ایجاد کند.

مقتدایی عنوان کرد: مسئولان انگلستان باید از قرن نوزدهم خارج شوند و بدانند که حال حاضر قرن بیست و یکم است و ایران قدرت بزرگ در منطقه است که حتی آمریکایی ها هم در معادلاتشان ملاحظات این موضوع را دارند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت وزیر خارجه انگلیس بدون اشاره به تداوم انفعال اروپا در قبال تعهداتش پیرامون برجام ادعا کرد که اگر ایران به تعامل «معنادار» در مذاکرات هسته‌ای مشغول نشود، در رویکرد لندن تجدید نظر خواهد کرد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی
  • عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: برداشت‌های غیر متعارف در حوزه محیط زیست از آب گرفته تا ذخایر دیگر همچون خاک و…