کد خبر : 15246

رحیمی جهان آبادی در دیدار با رئیس دوره ای APA:

رئیس گروه پارلمانی ایران در APA تاکید کرد: حداکثر بهره‌مندی از پتانسیل‌های موجود در این سازمان بین المللی، می تواند به افزایش انگیزه در میان کشورهای عضو منجر شود و توانایی آنها را در مقابله با چالش‌های موجود افزایش دهد.

 
هیئت پارلمانی جمهوری اسلامی ایران در حاشیه دومین نشست هیئت رئیسه مجمع مجالس آسیایی (APA)، با آسومان اردوغان، رئیس دوره ای این مجمع دیدار و گفتگو کرد.

جلیل رحیمی جهان آبادی، رئیس گروه پارلمانی ایران در APA، در ابتدای این دیدار از تلاش‌های پارلمان ترکیه در دوره ریاست مجمع مجالس آسیایی در جهت تحقق اهداف این مجمع تقدیر کرد.

وی با اشاره به فعالیت‌های انجام شده در مجمع مجالس آسیایی اظهار داشت: حداکثر بهره‌مندی از پتانسیل‌های موجود در این سازمان بین المللی، می تواند به افزایش انگیزه در میان کشورهای عضو منجر شود و توانایی آنها را در مقابله با چالش‌های موجود افزایش دهد.

آسومان اردوغان، رئیس دوره ای مجمع مجالس آسیایی نیز ضمن اشاره به همکاری موثر میان هیئت پارلمانی ایران و ترکیه در این مجمع،  بر اهمیت نقش APA و اقدامات انجام شده در این سازمان بین المللی، تاکید کرد و افزود: در آسیا قدرت‌های بزرگی وجود دارند که با تشریک مساعی می توانند جایگاه مجمع مجالس آسیایی را تقویت کنند.

شایان ذکر است در این دیدار، غلامرضا نوری قزلجه و معصومه پاشایی بهرام از اعضای هیئت پارلمانی جمهوری اسلامی ایران نیز حضور داشتند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
  • عباس زاده با اشاره به…

    سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی همچنین عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در استفتائات، استفاده و حمل و نقل…

اقتصادی
اجتماعی