کد خبر : 15174

عضو هیئت رئیسه مجلس:

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:حاکمیت افغانستان با برخورد با گروهک تروریسیتی و تکفیری داعش در این کشور حسن نیت خود را به دنیا اثبات کند.

سید نظام الدین موسوی با اشاره به حادثه اقدام تروریستی در مسجد شیعیان ولایت قندوز افغانستان، تصریح کرد:گروهک تروریستی، افراطی و تکفیری داعش به واسطه سیاست های آمریکا در بخشی از کشورهای منطقه به ویژه عراق و سوریه فجایع زیادی رقم زد.

وی افزود:با مجاهدت سردارانی نظیر شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و تلاش رزمندگان مدافع حرم و دیگر مجاهدان جبهه مقاومت این گروهک در سوریه و عراق تا حدود زیادی با شکست مواجه شد و امروز تنها با اقدامات ایذایی نا امنی ایجاد می کند اما حامیان داعش تلاش می کنند در سایر کشورهای منطقه جایگاهی برای داعش ایجاد کنند.

نماینده مردم تهران خاطر نشان کرد:یکی از کشورهایی که به مقصد داعش پس از فرار از سوریه و عراق تبدیل شده افغانستان است که به دلیل بی ثباتی و مشکلات داخلی توسط ایادی استکبار انتخاب شده و حامیان آنها تصور می کنند می توانند داعش را در آن مستقر کنند.

وی با اشاره به اقدام تروریستی اخیر در مسجدشیعیان  قندوز گفت: داعش با اقدامات تروریستی و ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی سعی در نفوذ در افغانستان را دارد و به همین واسطه دلسوزان اسلام به ویژه مقام معظم رهبری در پیامی بر این نکته تاکید کردند که همه کشورهایی که داعش در جغرافیای آنها فعالیت دارد شرعاً موظف به مقابله با این غده سرطانی هستند.

عضو کمیسیون اصل نود مجلس خاطر نشان کرد: حاکمیت فعلی افغانستان موظف با برخورد با داعش و مقابله جدی با قدرت گرفتن این گروهک حسن نیت خود را به دنیا اثبات کند تا دیگر شاهد تکرار اقدامات تروریستی توسط این جریان تکفیری و ضد بشری نباشیم./

 


 
ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
  • عباس زاده با اشاره به…

    سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی همچنین عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در استفتائات، استفاده و حمل و نقل…

اقتصادی
اجتماعی