کد خبر : 15009

آزادیخواه:

عضو فراکسیون روحانیت مجلس معتقد است سعودی‌ها نه تنها در برابر یمن بلکه در برابر جبهه مقاومت شکست خوردند لذا باید راهبرد خود را تغییر داده و به جای رویکردی که نسبت به کشورهای غربی دارند، به سمت ۵۵ کشور اسلامی بازگردند.

 

 

احد آزادیخواه ، با اشاره به تصمیم ولیعهد سعودی مبنی بر پذیرش آتش بس یمن که گفته می شود جنگ این منطقه را به پایان نزدیک می کند، گفت: این اقدام قابل پیش بینی بود چرا که طولانی شدن جنگ نابرابر میان سعودی ها و یمنی ها باعث شد ضمن اینکه خسارت زیادی به مردم بی گناه وارد آمد، هزینه های زیاد و بی نتیجه ای را نیز بر سعودی ها تحمیل کند.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شکست عربستان در جنگ یمن نماد پیروزی خون در برابر شمشیر است و اقتدار جهان واقعی اسلام در مقابل اسلام انگلیسی و صهیونیستی را نشان می دهد؛ استحاله سعودی ها در جریان جنگ یمن نشان از اضمحلال اسلام نفوذپذیر دارد.

وی افزود: امروز شاهد اسلام مستقل، آرمان گرا و نبوی در یمن هستیم که در برابر ظلم و زور ایستادگی کرد و شکست قطعی سعودی ها در آن کاملا مشهود و مشخص است؛ امروز سعودی ها نه تنها در برابر یمن بلکه در برابر جبهه مقاومت شکست خورده اند، شکستی که قابل پیش بینی بود.

آزادیخواه ادامه داد: اگر سعودی ها خود را خادمین حرمین شرفین می دانند باید راهبرد خود را تغییر داده و به جای رویکردی که نسبت به کشورهای استکباری و آمریکایی دارند، به سمت 55 کشور بلاد اسلامی بازگردند.

عضو مجمع نمایندگان استان همدان در مجلس شورای اسلامی در پایان همچنین درباره مذاکرات میان گروه های یمنی خاطرنشان ساخت: مذاکره میان گروه های مختلف در یک کشور همواره جواب می دهد از این رو حوثی ها و سایر گروه های یمنی که امروز در یک جبهه واقع شده اند باید با هم مذاکره کنند تا صدای ید واحد از این کشور به گوش برسد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی