کد خبر : 14852

جوکار:

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس بر این باور است که حضور آمریکایی ها در افغانستان و خروج بی برنامه آنها از این کشور مشکلات فراوانی برای مردم ایجاد کرده است.

 

 

محمدصالح جوکار ، با اشاره به اینکه حضور آمریکا در منطقه جز نا امنی ثمر دیگری نداشت، گفت:حضور قدرت های فرامنطقه ای در حوزه منطقه آسیا و غرب آسیا همواره مشکلاتی ایجاد کرده است آنها به فکر منافع خودشان هستند و رسیدن به اهدافشان هر کاری که باب میلشان باشد انجام می دهند بدون اینکه به منافع ملت های منطقه فکر کنند.

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: لشگرکشی آمریکا به منطقه خاورمیانه باعث ایجاد بی ثباتی و تغییر شرایط به نفع تروریست ها بود، عراق و سوریه نمونه بارز حضور آمریکایی ها هستند و در یمن شاهد هستیم عربستان درگیر جنگ نیابتی شده است.

وی یادآور شد: آمریکایی ها در عراق با سر افکندگی ناچار به خروج از این کشور شدند، اما در سوریه خود را به مردم این کشور تحمیل کردند و مشکلات فراوانی برای آنها ایجاد کردند.

این نماینده مجلس با اشاره به حضور آمریکایی ها در افغانستان، اظهار داشت: وقتی آمریکایی ها بعد از 20 سال در افغانستان خارج می شوند، وضغیت این کشور به شرایط اولیه بر می گردد، اقدامات آمریکایی ها در افغانستان بیشتر حضور نظامی و همراه با قدرت سخت بوده و هیچگاه نتوانستند قدمی در راستای عمران و آبادانی یا حمایت از ملت افغانستان بردارند.

جوکار گفت: آمریکایی ها در ملت سازی و دولت سازی به بن بست خوردند و آنها در حوزه سیاسی شکست خوردند، اقدامات آمریکا در راستای تامین منافع خود و کشورهای همراه بود و تلاش داشت با اقدامات سخت در منطقه در برخی کشورها الگو سازی کند که با شکست مواجه شد.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس بیان کرد: آمریکایی ها هیچگاه راه به جایی نخواهند برد، شرایط را برای ملت افغانستان خراب تر کردند، آنها با مشکلات اقتصادی و فقر روبه رو هستند که آمریکایی ها و همپمانانش مقصر اصلی هستند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی