کد خبر : 14822

صفری ملک میان ضمن محکومیت نشست ضدفلسطینی اربیل:

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی و شوراها در مجلس معتقد است برگزاری نشست‌ غیررسمی با هدف سازش با رژیم صهیونیستی در اربیل که از ناحیه مردم و دولت عراق حمایت نمی‌شود محلی از اعراب نداشته و نتیجه‌ای برای صهیونیست‌ها در بر نخواهد داشت.

محمد صفری ملک میان ، ضمن محکومیت برگزاری نشستی ضدفلسطینی در اربیل عراق با موضوع عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی، گفت: برگزاری چنین نشستی به دلیل کاهش نفوذ رژیم صهیونیستی است که رفته رفته بعد از استقرار دولت مردمی در عراق و افول جایگاه ارتش آمریکا در این کشور ایجاد شد.

نماینده مردم املش و رودسر در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: از سوی دیگر مناسبات سیاسی، اقتصادی، تجاری و امنیتی میان ایران و عراق روز به روز بیشتر شد و نقش محوری این دو کشور در تحولات منطقه افزایش یافت.

وی افزود: تمامی این موارد باعث شده است سران رژیم صهیونیستی از جایگاه خود در منطقه احساس خطر کرده و دست به تحرکاتی بزنند تا بتوانند جایگاه از دست رفته خود را بازیابند که نمونه آن برگزاری نشست هایی غیررسمی در برخی مناطق عراق بوده که از ناحیه مردم و دولت عراق نیز حمایت نمی شود از این رو محلی از اعراب نداشته و نمی تواند نتیجه ای را برای آنها به دنبال داشته باشد.

صفری ملک میان همچنین تأکید کرد: با این حال دولت عراق که زیر بار این موضوعات نرفته و هرگز تحت فشار سیاسی رؤسای برخی قبایل نیز قرار نمی گیرد و با این موضوع برخورد کرده چرا که طبق قانون اساسی این کشور نیز، سازش با صهیونیست ها خلاف قانون است.

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی و شوراها در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: عراق باید برگزارکنندگان این نشست را نیز احضار کرده و درباره نوع رابطه آنها با رژیم صهیونیستی را تحقیق کند./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی