کد خبر : 14814

سلیمی:

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی اعتقاد دارد سعودی ها نباید تحت تاثیر و القائات کشورهای غربی قرار گرفته و اظهارنظرهای غیرسازنده ای را علیه ایران مطرح کنند.

علیرضا سلیمی ، در خصوص اهمیت دور جدید مذاکرات میان ایران و سعودی ها، گفت: جمهوری اسلامی خواهان تعامل با کشورهای منطقه از موضع برابر است لذا کشورها باید با حفظ کرامت با یکدیگر همکاری داشته باشند.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اگر برخی از کشورها تصور می کنند اتخاذ سیاست برقراری رابطه با کشورهای منطقه از سوی ایران بیانگر ضعف است، اشتباه می کنند، اظهار کرد: ایران امروز قدرتمندتر از همیشه است و این قدرت در حوزه دیپلماسی، سیاسی، نظامی و غیره مشهود است.

وی با تاکید بر اینکه چرا باید دیگران برای منطقه ما تصمیم بگیرند و عده ای میان کشورهای منطقه اختلاف ایجاد کنند، ادامه داد: متاسفانه گاهی اوقات کشورهای منطقه تحت تاثیر و القائات کشورهای غربی قرار گرفته و اظهارنظرهای غیرسازنده را مطرح می کنند که این مهم در دیدار وزیر خارجه سعودی با نماینده آمریکا در امور ایران مشهود بود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: عربستان باید بداند اگر بخواهد تحت تاثیر غربی ها سیاست هایش را تنظیم کند، دچار مشکل خواهد شد لذا باید از تجربه تلخ گذشته درس بگیرد.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امروزه سعودی ها متوجه شده اند در موضوع یمن، فریب آمریکایی ها را خورده و در باتلاق تجاوز به سرزمین یمن گیر کرده اند./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی