کد خبر : 14594

عباس زاده مشکینی:

سخنگوی کمیسیون سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه وجود یک هزار کیلومتر مرز با عراق فرصت های همکاری مشترک زیادی را ایجاد می کند، گفت: توسعه روابط تجاری تهران و بغداد یکی از مصداق های تحقق دیپلماسی اقتصادی است.

محمود عباس زاده مشکینی ، در رابطه با اهمیت توسعه روابط تجاری و اقتصادی تهران و بغداد، گفت: عراق یکی از کشورهای متحد ایران اسلامی در منطقه است لذا افزایش سطح روابط در همه حوزه امری ضروری برای هر دو کشور است.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ایران در روزهای سخت عراق در کنار مردم این کشور قرار داشت و به آنها کمک کرد تا در مقابل تکفیری ها و تروریست ها ایستادگی کنند لذا هم اکنون پیوندهای عمیق تری میان دو ملت ایجاد شده است.

وی با اشاره به اینکه عراق این روزها در عرصه بازسازی کشورش فعالیت می کند که ارائه خدمات فنی و مهندسی به آنها می تواند درآمد خوبی را برای فعالان اقتصادی رقم بزند، ادامه داد: بیش از یک هزار کیلومتر مرز مشترک میان دو کشور وجود دارد که این مهم هزینه های صادرات را کاهش می دهد لذا زمینه ارسال کالاهای تولید داخلی نیز به خوبی برای تجار کشورمان فراهم است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه توسعه روابط با همسایگان یکی از اولویت های دوست سیزدهم محسوب می شود، افزود: بر این اساس توسعه روابط تجاری میان تهران و بغداد می توان یکی از مصداق های تحقق دیپلماسی اقتصادی بشمار رود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: این مهم در حالیست که عمق بخشیدن به روابط دو کشور می تواند خنثی کننده محدودیت های ظالمانه کاخ سفید نیز باشد که در شرایط کنونی امری مهم است./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
  • عباس زاده با اشاره به…

    سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی همچنین عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در استفتائات، استفاده و حمل و نقل…

اقتصادی
اجتماعی