کد خبر : 13454

نماینده مجلس لبنان :

فرستاده ویژه نبیه بری رئیس مجلس جمهوری لبنان اظهار داشت: دخالت های خارجی برخی کشورها مثل فرانسه مانع از تشکیل دولت در لبنان شده و به اختلافات در این کشور دامن زده است.

ایوب حمید،  تصریح کرد:سعد حریری تلاش زیادی برای تشکیل دولت به کار گرفت اما تنوانست دولت مورد حمایت همه گروه ها و جریانات لبنانی را تشکیل دهد ودخالت های برخی کشورها در این رویداد و اتفاق بی تاثیر نبود.

وی افزود: حالا پس از حریری، نجیب میقاتی با نگاه متفاوت و جدیدی مسئولیت تشکیل دولت را بر عهده گرفته است و ما نیز برای موفقیت او تلاش می کنیم و امیدواریم اختلافاتی در خصوص برخی وزارت خانه ها به ویژه وزارت کشور و دادگستری هم وجود دارد مرتفع شود و ما نیز در جنبش امل تمام تلاش خود را برای وحدت و حل مشکلات به کار می گیریم.

این نماینده مجلس لبنان خاطرنشان کرد:بسیاری از کشورهای خارجی با دخالت و تحمیل اراده خود مشکلات لبنان را تشدید کردند و مانع تشکیل دولت شدند و فرانسه از جمله این کشورها است که با تقویت  مالی گروه های غیر دولتی و غیر منضبط داخل لبنان و کمک به آنها به اختلافات داخلی دامن می زند.

وی ادامه داد:از سوی دیگر اما جمهوری اسلامی ایران همواره در کنار ملت و دولت لبنان بوده و در بحران اخیر نیز نقش حمایتی داشته و صادقانه در کنار ملت و دولت لبنان  بوده است، ما از آنها قدر دانی می کنیم./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی