کد خبر : 13152

قادری:

نماینده مردم شیراز در مجلس گفت: بکارگیری ارزهای دوجانبه در همکاری های اقتصادی با کشورهای همسایه سبب خنثی سازی تحریم ها می شود.

 

جعفر قادری، در خصوص اهمیت بکارگیری ارزهای دوجانبه در همکاری های اقتصادی با کشورهای همسایه و منطقه، گفت: وقتی دو کشور اقدام به همکاری مالی و تجاری می کنند، زمینه برای بهره مندی از پول ها و ارزهای دوجانبه وجود دارد و امور مبادلات را هم تسهیل می کند.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در شرایط فعلی کشورمان با تحریم های ظالمانه آمریکایی ها مواجه است از این رو می توان از طریق دیپلماسی اقتصادی بجای استفاده از دلار و یورو، از ارزهای مشترک دو کشور استفاده شود.

وی ادامه داد: این مهم در حالیست که کشورهای دیگری نیز با تحریم های ایالات متحده دست و پنجه نرم می کنند از این رو چنین وجوه مشترکی نیز می تواند زمینه ساز بهره گیری از ارزهای دوجانبه در همکاری های اقتصادی باشد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه افزایش میزان صادرات محصولات کشورمان سبب ایجاد رونق و افزایش اشتغال خواهد شد، افزود: نباید فراموش کرد کشورهای آسیایی نیز از بستر خوبی برای توسعه مناسبات تجاری برخوردار هستند و باید از این ظرفیت ها به خوبی استفاده کرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: قطعا اگر به سمت همکاری های اقتصادی دوجانبه گام برداریم، تحریم ها نیز به راحتی خنثی خواهد شد./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی