کد خبر : 13144

جوکار:

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس تاکید کرد که آمریکایی ها می خواهند با کاهش قدرت منطقه ای و نظامی ایران، در مذاکرات هسته ای پیروز میدان باشند.

جوکار:محمدصالح جوکار  ، با اشاره به گزارش شبکه المیادین مبنی بر اینکه توان نظامی ایران آمریکا را پای میز مذاکره کشانده است، گفت: در هر سطحی از مذاکره، ملی، منطقه ای و بین المللی، قدرت طرفین مذاکره اثر بسیاری بر نتیجه گفت‌وگو دارد.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس ادامه داد: در عرصه قدرت، نفوذ منطقه ای جمهوری اسلامی روز به روز افزایش پیدا کرده که باعث می شود معادلات سیاسی به نفع جمهوری اسلامی رقم زده شود.

وی بیان کرد: از سوی دیگر پیروزی های جبهه مقاومت و خروج آمریکا از کشورهایی که چندین سال در اشغال آنها بوده، نشان دهنده شکست واشنگتن در سیاست های خود در منطقه غرب آسیا بوده که این موضوع از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

این نماینده مجلس اظهارداشت: قدرت دفاعی مسئله ای است که می تواند موقعیت جمهوری اسلامی را تغییر دهد و برگ برنده ای برای ایران باشد از این رو آمریکایی ها بر توان دفاعی ایران دست گذاشته و تلاش دارند در مذاکرات هسته ای مسیر گفت‌وگو با به سمت کاهش قدرت نظامی ایران برده و امتیازگیری کنند.

جوکار تاکید کرد: آمریکا برای اعمال فشار بر جمهوری اسلامی می خواهد قدرت نفوذ منطقه ای و توان دفاعی ایران را کاهش دهد اما قدرت نظامی ایران باعث بازگشت مجدد آمریکا بر میز مذاکرات شد.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس اظهار داشت: بعد از مذاکره بر سر مسائل هسته ای آمریکایی ها برای مباحث موشکی و منطقه ای بهانه جویی می کنند تا سایه فشار بر ایران باشد حتی اروپا و سازمان ملل نیز علیه جمهوری اسلامی اقداماتی داشته اند.

 به نقل از شبکه المیادین آنچه سبب شد که کشورهای غربی یا آمریکا پای میز مذاکره حاضر شوند توان نظامی و دفاعی ایران بود

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی