کد خبر : 12744

راستینه:

نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس تاکید کرد:استقرار دولتی بر اساس خواست مردم در لبنان موجب تقویت جبهه مقاومت و تثبیت جریان ضد صهیونیستی می شود و مغایر با اهداف آمریکا در این کشور است.

احمد راستینه هفشجانی، اظهار داشت: لبنان به عنوان یکی از کشورهای جبهه مقاومت نقش مهمی در حمایت از این جریان داشته و آمریکا و غربی ها همواره به دنبال بی ثبات کردن این کشور بوده اند.

وی افزود:استقرار دولتی بر اساس خواست مردم در لبنان موجب تقویت جبهه مقاومت و تثبیت جریان ضد صهیونیستی می شود و مغایر با اهداف آمریکا در این کشور است و همیشه تشکیل دولت با دخالت های آمریکا همراه بوده همچنین وضعیت آشفته در این کشور علاوه بر تضعیف جریان مقاومت و تقویت گروه ها غرب گرای لبنانی این پیام را به مردم می دهد که آنها تصورکنند بدون حمایت های آمریکا و فرانسه امکان تشکیل دولت وجود ندارد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد:در این شرایط حرب الله لبنان در خلأ دولت های مقتدر و یا در نبود دولت های مستقر در این کشور همواره از تمامیت ارضی این کشور دفاع کرده است و اعتبار جبهه مقاومت را حفظ نموده است و صرف نظر از دین و نگاه سیاسی به دنبال وحدت جریانات دلسوز لبنان و مردم این کشور بوده و امروز نیز نقش محوری در تحولات این کشور دارد.

وی خاطر نشان کرد:امروز همه مردم لبنان به ایم باور رسیده اند که حزب الله توانسته است نقشی محوری در دفاع از حقوق لبنانی ها ایفا کند و در کنار این باید توجه کنند که آمریکا و متحدان غربی اش در کنارعربستان موجب بی ثباتی و از بین رفتن و حدت داخلی می شود و حل معضل لبنان با اتحاد داخلی و بهره گیری از تجربیات بزرگان درون این کشور امکان پذیر است.

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی