کد خبر : 12539

گلرو در دیدار با وزیر امور خارجه سوریه:

گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و سوریه در دومین روز سفر خود به دمشق با فیصل مقداد وزیر امور خارجه سوریه در محل وزارت امور خارجه دیدار و گفتگو کرد.

 
 عباس گلرو نائب رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و سوریه که ریاست این گروه را برعهده دارد در ابتدای گفتگو با وزیر امور خارجه سوریه گفت: «جمهوری اسلامی ایران و سوریه، دوستانی دیرینه با سابقه تاریخی و اشتراکات دینی و مذهبی هستند که در تحولات مختلف منطقه یکدیگر را پشتیبانی کرده اند»

وی افزود: «جمهوری اسلامی ایران بر این عقیده است که تقویت اشتراکات فی مابین و افزایش سطح مبادلات می‌تواند دو کشور را در مقابله با تحریم های آمریکایی قدرتمند نماید».

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی،بقای سوریه و پیروزی بر جریان تکفیری و داعش را مرهون رهبری حکیمانه رئیس جمهور این کشور و حضور مردم در مقابله با جریان داعش و تکفیری دانست».

رییس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد:« عملیاتی نمودن قراردادها و همکاریهای مشترک در روند تقویت بنیه اقتصادی دو کشور اهمیت به سزایی دارد و  جمهوری اسلامی ایران از ارتقا سطح مناسبات با سوریه در حوزه های مختلف استقبال می‌کند».

وی تاکید کرد :«توجه ویژه به موضوعات اقتصادی و همکاری ویژه در این زمینه تقویت بیش از پیش تعاملات دو کشور را در بر خواهد داشت.

نایب رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و سوریه، همکاری گروه های دوستی و پارلمانی را گام نخست در مسیر  تعاملات دولت‌های دو کشور و بستری مناسب برای ارتقاء سطح همکاری ها دانست.

وی در همین زمینه ابراز داشت: «مراودات پارلمانی، نشست کمیسیون‌های مشترک و تعاملات گروه های دوستی و پارلمانی نقش سازنده‌ای در تقویت روابط ایران و سوریه ایفا خواهند نمود».

در این دیدار نایب رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و سوریه، این کشوری را با افق روشن و آینده ای درخشان توصیف و توجه ویژه به بسترسازی اقتصادی و تقویت ظرفیت های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی را ضروری بیان کرد.

 فیصل مقداد وزیر امور خارجه نیز با تبریک انتخابات ریاست جمهوری ایران اسلامی، دو کشور را دوستان راهبردی و پشتیبانان همیشگی برای یکدیگر خواند و افزود: «دو کشور ایران و سوریه با انجام انتخابات به موقع بار دیگر وحدت و انسجام داخلی را به رخ جهانیان کشیدند».

وزیر امور خارجه سوریه  با تشریح شرایط و تحولات اخیر منطقه، ضرورت هوشیاری و همفکری میان مقامات عالیرتبه ایران، سوریه و سایر کشورها را بیش از پیش ضروری دانست.

فیصل مقداد وزیر امو خارجه سوریه با ابراز تشکر و قدر دانی از حمایت های مستمر جمهوری اسلامی ایران از سوریه در مبارزه با تروریسم و افراط گرایی، عنوان داشت:«سوریه از بحران رها شده است و زمان بازسازی زیرساخت های این کشور فرا رسیده است و از همراهی کشورهای دوست برای  همکاری اقتصادی و تجاری استقبال می‌کنیم»

فیصل مقداد در پایان این دیدار با ابراز خرسندی از حضور نمایندگان گروه دوستی پارلمانی ایران و سوریه در دمشق افزود:«مردم دولت و رئیس جمهور سوریه هرگز کمک‌های بی دریغ و جانفشانی های ایرانیان در مقابله جریان تکفیری را فراموش نخواهند کرد و ملت و دولت سوریه همواره قدردان مردم دولت و رهبری جمهوری اسلامی ایران خواهند بود».

این دیدار دیگر اعضای گروه دوستی پارلمانی ایران و سوریه شامل آقایان: احمد حسین فلاحی نماینده مردم همدان جعفر راستی نماینده شبستر احمد آوایی نماینده دزفول و همچنین سرکار خانم فاطمه محمد بیگی نماینده مردم قزوین نیز حضور داشتند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی