کد خبر : 12496

گلرو در دیدار با همتای سوری:

نایب رئیس گروه پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و سوریه تقویت روابط گروه های دوستی پارلمانی را فرصتی برای تسهیل روابط دولت ها دانست و خواستار تعمیق روابط و گسترش مناسبات دو کشور شد.

 عباس گلرو نایب رئیس گروه پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و سوریه که در راس هیاتی از اعضای گروه دوستی پارلمانی در دمشق به سر می‌برد با همتای سوری خود خانم هیفا محمد جمعه نایب رئیس گروه دوستی پارلمانی سوریه و ایران دیدار به تبادل نظر پرداخت.

عباس گلرو با اشاره به سابقه تاریخی حمایت همه جانبه دو کشور در شرایط بحرانی و حساس از یکدیگر گفت: جمهوری اسلامی ایران، سوریه را کشوری دوست و شریک راهبردی در شرایط مختلف دانسته و  خواستار تعمیق روابط و  تقویت همکاری‌های فی‌مابین در  زمینه  های مختلف است.

گلرو، بر اهمیت گسترش هر چه بیشتر روابط دو‌جانبه تأکید کرد و افزود: مجلس شورای اسلامی از توسعه مناسبات دو‌جانبه تهران و دمشق در همه عرصه‌ها به‌ویژه همکاری‌های پارلمانی استقبال و حمایت می کند.

عضو  کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به وجود بستر‌های مناسب برای توسعه مراودات فرهنگی و اقتصادی دو‌جانبه ، خواستار توسعه ارتباطات و مبادلات دو کشور در حوزه های موردنظر شد.

رییس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با یادآوری بحران‌های اخیر  منطقه ای، دفاع و حمایت از صلح و ثبات در منطقه، را از اهداف سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران دانست و بر ضرورت افزایش رایزنی و مشورت میان دو کشور تأکید کرد.

گلرو تقویت روابط گروه های دوستی پارلمانی را فرصتی برای تسهیل روابط دولت ها دانست و خواستار تعمیق روابط و گسترش مناسبات دو کشور شد.

هیفا محمد جمعه نایب رئیس گروه دوستی پارلمانی سوریه و ایران در ادامه این دیدار با ابراز خرسندی از حضور هیات گروه دوستی پارلمانی ایران و سوریه در دمشق گفت: جمهوری اسلامی ایران، دوستی پایدار و پشتیبانی دایم برای مردم سوریه است.

وی خاطر نشان کرد: سوریه علاقمند به گسترش روابط  با جمهوری اسلامی ایران است و تلاش دارد تا با عمق دادن به توسعه مناسبات و گسترش تعاملات سطح روابط فیمابین ارتقا یابد.

 نایب رئیس گروه دوستی پارلمانی سوریه و ایران با قدردانی از نقش جمهوری اسلامی ایران در حمایت همه جانبه از ملت و دولت سوریه در بحران اخیر، بر لزوم تداوم همکاری‌ها تا حل کامل بحران های منطقه‌ای و بین‌ المللی تأکیدکرد.

در ادامه این نشست، احمدحسین فلاحی نماینده همدان، جعفر راستی نماینده شبستر، سیداحمد آوایی نماینده دزفول و فاطمه محمدبیگی نماینده قزوین،  از اعضای گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و سوریه، نیز به طرح دیدگاه خود در خصوص مسایل پارلمانی و موضوعات مورد علاقه طرفین پرداختند و نائب رییس گروه دوستی پارلمانی کشورمان  را در این نشست همراهی کردند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی