کد خبر : 12471

گلرو خبر داد:

هیاتی از گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و سوریه به ریاست عباس گلرو، نایب رییس این گروه به همراه اعضا گروه دوستی پارلمانی مذکور با هدف تقویت روابط پارلمانی و توسعه روابط مردمی بین دو کشور وارد دمشق پایتخت سوریه شدند.

 
هیاتی از گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و سوریه  روز سه شنبه (۱۵ تیر) به ریاست عباس گلرو، نایب رییس این گروه  به همراه احمدحسین فلاحی، جعفر راستی، سیداحمد آوایی و خانم محمدبیگی از اعضا گروه دوستی پارلمانی مذکور وارد دمشق پایتخت سوریه شدند و  مورد استقبال خانم هیفا محمد جمعه نایب رئیس گروه دوستی پارلمانی سوریه_ایران و سفیر جمهوری اسلامی ایران در دمشق قرار گرفتند.

گلرو نائب رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و سوریه هدف از این سفر را تقویت روابط پارلمانی و توسعه روابط مردمی بین دو کشور  دانست.

وی با اشاره به روابط سیاسی، اقتصادی و امنیتی _ دفاعی فی‌مابین گفت:«ظرفیت های زیادی برای ارتقاء روابط و تعاملات در زمینه های تجاری و اقتصادی بین دو کشور وجود دارد که ضرورت دارد از آنها به طور شایسته‌ای بهره برداری شود».

نایب رییس  گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و سوریه همچنین اظهار داشت: «تقویت و تحکیم روابط در زمینه های گوناگون بین دو کشور از جمله اهداف مورد نظر در این سفر است و مجلس شورای اسلامی آمادگی لازم برای تقویت همکاری‌ها در زمینه اقتصادی فرهنگی و اجتماعی با پارلمان سوریه را دارد».

وی با اشاره به اشتراکات دینی و فرهنگی و پیشینه مثبت مناسبات ایران و سوریه ابراز داشت: «ایران و سوریه دوستان و حامیان یکدیگر در زمان خطر بوده و ذهنیت مردم دو کشور نسبت به یکدیگر مثبت و تعاملی است».

رییس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی افزود: «گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران _سوریه آمادگی دارد در راستای تسهیل مناسبات فیمابین گفتگوها و همکاری های خود را با نمایندگان مجلس مردمی سوریه تقویت نماید.».

نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد:«جمهوری اسلامی ایران علاقمند به  تعامل در عرصه های علمی و آموزشی با سوریه است و از توسعه فرهنگی و علمی فی‌مابین  استقبال می‌کند».

هیفا محمد جمعه رئیس گروه دوستی پارلمانی سوریه و ایران با  ابراز خرسندی از سفر هیات پارلمانی کشورمان به سوریه گفت: « ارتقاء سطح روابط پارلمانی و هموار نمودن بستر های تجاری و اقتصادی میان دو کشور ضرورت دارد تبادلات پارلمانی فیمابین گسترش پیدا کند».

در مراسم استقبال از هیات ایرانی در فرودگاه  دمشق، سبحانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در دمشق نیز حضور داشت./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی