کد خبر : 11290

امیرعبداللهیان تشریح کرد

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل ضمن تشریح برنامه‌های دومین مجمع پارلمانی سازمان همکاری اقتصادی، گفت: این مجمع دو روزه با هدف ارتقای مشارکت پارلمانی برای همگرایی منطقه‌ای به میزبانی پاکستان برگزار می‌شود.

حسین امیرعبداللهیان ، با اشاره به برگزاری دومین مجمع پارلمانی سازمان همکاری اقتصادی(پا اکو) به میزبانی پاکستان که بخشی از آن به صورت حضوری و بخش دیگر به صورت مجازی است، گفت: این مجمع با هدف ارتقای مشارکت پارلمانی با هدف همگرایی منطقه ای برگزار می‌شود و 10 کشور عضو اکو شامل پاکستان، افغانستان، ترکیه، آذربایجان، ایران، قزاقستان، قرقیزستان، ترکمنستان، ازبکستان و تاجیکستان در سطح رؤسای پارلمان ها در آن حضور دارند.

وی درباره موضوعات مورد بحث در این مجمع عنوان کرد: این مجمع در پنل های گوناگونی با موضوعات اقتصادی، زیست محیطی، تجارت و همگرایی، گردشگری و زنان به مدت دو روز در کمیته های مختلف برگزار می شود.

امیرعبداللهیان همچنین با اشاره به نمایندگانی که از مجلس شورای اسلامی در این اجلاس حضور دارند، اظهار داشت: دکتر قالیباف در مراسم افتتاحیه این مجمع سخنرانی می کند و محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی، روح الله متفکرآزاد عضو هیأت رئیسه مجلس، احمد امیرآبادی فراهانی رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و پاکستان، ولی اسماعیلی رئیس فراکسیون اکو، سیداحسان خاندوزی نایب رئیس کمیسیون اقتصادی، سمیه رفیعی رئیس فراکسیون محیط زیست و فاطمه قاسم پور رئیس فراکسیون زنان در کمیته های این مجمع حضور خواهند داشت و مطالب خود را ارائه می کنند.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل در ادامه با بیان اینکه کمیته های این مجمع طی دو روز برگزار خواهد شد، گفت: اختتامیه این مجمع که به میزبانی پاکستان است، نیز عصر فردا برگزار می شود./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی