کد خبر : 11055

اوراهان آتالای در نشست فوق‌العاده کمیته فلسطین اتحادیه بین‌المجالس سازمان همکاری اسلامی مطرح کرد:

عضو کمیسیون حقوق بشر مجلس ترکیه خواستار توقف شهرک‌سازی در سرزمین‌های اشغالی از سوی رژیم صهیونیستی شد.

اوراهان آتالای در چهارمین نشست فوق‌العاده کمیته دائمی فلسطین اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی که عصر امروز (دوشنبه، 3 خرداد ماه) با حضور هیأت‌های پارلمانی و مجامع بین‌المللی پارلمانی 15 کشور اسلامی به صورت حضوری و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد، گفت: مسئله و آرمان فلسطین نشان‌دهنده مظلومیت فلسطین نیست بلکه نشان‌دهنده جنایات و اقدامات ضد حقوق بشری رژیم صهیونیستی است.

وی ادامه داد: وقتی تاریخ مقاومت علیه اسرائیل را می‌خوانیم متوجه می‌شویم قدرت اصلی و حقیقی رژیم صهیونیستی نیست بلکه ایالات متحده آمریکا و بریتانیا هستند لذا باید در برابر این حقیقت مقابله کنیم و در کنفرانس‌ها نسبت به تبیین آن بپردازیم.

عضو کمیسیون حقوق بشر مجلس ترکیه افزود: کشورهای عضو سازمان ملل باید بدانند که رژیم صهیونیستی عامل ویرانی‌ها، کشتار زنان و کودکان در سرزمین فلسطین است اما چه کسانی متولی حقیقی این جنایت‌ها هستند.

اوراهان آتالای گفت: همواره سازمان ملل تصمیماتی را در خصوص مسئله فلسطین اتخاذ می‌کند اما آیا جلوی  جنایات رژیم صهیونیستی گرفته شده است؟ خیر. زیرا اسرائیل با حمایت برخی کشورها جنایاتش را به راحتی ادامه می‌دهد.

وی افزود: سازمان ملل تصمیماتی را در خصوص توسعه شهرک‌سازی در سرزمین‌های اشغالی اتخاذ کرده و بیانیه‌ای را صادر کرده است که نشان‌دهنده تعارض این اقدامات با معاهدات بین‌المللی است اما اسرائیلی‌ها به این موضوع توجهی نمی‌کنند زیرا فقط زبان مقاومت را متوجه می‌شوند.

عضو کمیسیون حقوق بشر مجلس ترکیه ادامه داد: باید به صورت فوری از طریق پارلمان‌ها، سازمان های حقوق بشری و جامعه بین‌المللی اقداماتی را برای متوقف کردن شهرک‌سازی و اخراج و تبعید ساکنان فلسطین از سرزمین‌شان و کشتن کودکان و زنان انجام دهیم.

اوراهان آتالای گفت: باید از سازمان ملل بخواهیم مسئولیتش در قبال رژیم صهیونیستی را بپذیرد زیرا تاریخ شاهد این روزها خواهد بود.

وی تصریح کرد: ترکیه همواره کمک‌های زیادی را به مردم فلسطین ارائه کرده لذا از کشورهای اسلامی درخواست می‌شود برای کمک به فلسطینیان با ترکیه همراه شوند و در جلسه‌ای که قرار است در استانبول و با محوریت مسئله فلسطین برگزار شود، حضور یابند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی