کد خبر : 11053

عبدالله الحلوطی در نشست فوق‌العاده کمیته فلسطین اتحادیه بین‌المجالس سازمان همکاری اسلامی:

نایب رئیس مجلس مستشاری مراکش گفت: تشکیل دولت مستقل فلسطینی به پایتختی قدس امری اجتناب‌ناپذیر است.

عبدالله الحلوطی در چهارمین نشست فوق‌العاده کمیته دائمی فلسطین اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی که عصر امروز (دوشنبه، 3 خرداد ماه) با حضور هیأت‌های پارلمانی و مجامع بین‌المللی پارلمانی 15 کشور اسلامی به صورت حضوری و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد، گفت: از مجلس شورای اسلامی ایران به خاطر ابتکار عمل و مهمان‌نوازی در راستای برگزاری نشست فوق‌العاده کمیته فلسطین تقدیر و تشکر می‌کنم.

وی ادامه داد: امروزه شاهد حملات وحشیانه در قدس و هتک حرمت مسجدالاقصی هستیم اما این اقدامات موجب شده کشورهای اسلامی و عربی موضع قدرتمندانه خود در قبال این جنایات ضد بشری را قوی‌تر اعلام کند.

نایب رئیس مجلس مستشاری مغرب افزود: متأسفانه شاهد تجاوز نظامی به شهر غزه و محله شیخ جراح طی چند وقت گذشته بودیم و این در حالی است که کشور مغرب مسئله فلسطین را از جمله اولویت‌های امور کاری خود قرار داده است؛ در واقع امروزه شاهد نقض حقوق بشر در فلسطین هستیم و ضرورت دارد از مردم این سرزمین حمایت کنیم.

عبدالله الحلوطی تصریح کرد: تشکیل دولت مستقل فلسطینی با پایتخت قدس از جمله مسائلی است که پادشاهی مغرب همواره بر آن تأکید دارد.

وی گفت: باید اذعان کرد استمرار تجاوز نظامی به فلسطین منجر به افزایش کینه افکار عمومی نسبت به این رژیم جنایتکار خواهد شد.
نایب رئیس مجلس مستشاری مغرب بیان کرد: کشور مغرب با ابتکار عملی در سال 2021 کمک‌های انسان‌دوستانه دارویی و غذایی برای مردم غزه و فلسطین ارسال کرد لذا از نمایندگان پارلمان‌های کشورهای اسلامی می‌خواهیم در راستای حمایت از مردم فلسطین اقدام کنند.

عبدالله الحلوطی ادامه داد: پارلمان‌های کشورهای اسلامی باید در سازمان‌های بین المللی که عضو هستند برای کمک به فلسطین اقدام کنند.

وی خاطر نشان کرد: به نظر می‌رسد اعزام هیأت پارلمانی به قدس شریف برای اتخاذ تصمیمات حقوقی در راستای جلوگیری از جنایات صورت گرفته امری ضروری است./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی