کد خبر : 10720

عمویی:

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: متاسفانه شاهد تحریم فعالان اقتصادی هستیم که در حال تجارت مشروع با کشورمان هستند لذا باید جلوی این امر گرفته شود.

ابوالفضل عموئی، در خصوص تحریم برخی از شهروندان ایرانی از سوی وزارت دادگستری آمریکا به دلیل نقض قوانین تحریم‌ها، گفت: روحیه زیاده خواهانه آمریکایی ها برای ملت ایران آشنا است.

نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: امروزه نیز اگر مشاهده می شود آمریکایی ها تلاش می کنند به مذاکرات برجام بازگردند، به دلیل شکست سیاست اعمال فشار حداکثری است.

وی با اشاره به اینکه آمریکایی ها از هر ابزاری مانند تحریم برای رسیدن به نتایج مطلوبشان استفاده می کنند، ادامه داد: بر این اساس مشاهده می شود که ایرانیان یا افرادی که در حال تجارت مشروع با کشورمان هستند را در محاکم ایالات متحده محکوم می کنند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: بدون شک اعمال محاکمه و تحریم افراد و فعالان اقتصادی باید جلوگیری شود و این موضوع باید در دستورکار مذاکره کنندگان کشورمان قرار بگیرد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بدون شک باید از هر ابزاری برای احقاق حقوق ملت سرافراز ایران استفاده کرد تا دیگر شاهد زیاده خواهی ایالات متحده نباشیم./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی