کد خبر : 10621

الهیان در گفتگو با سفیر افغانستان:

رئیس کمیته حقوق بشر مجلس شورای اسلامی گفت: حمله تروریستی ددمنشانه علیه دانش آموزان معصوم افغانستان حکایت از عمق وحشیگری و مخالفت گروه های تروریستی با عقلانیت و آگاهی است.

زهره الهیان در گفت‌وگوی تلفنی با سفیر افغانستان در کشورمان ضمن ابراز همدردی با دولت و مردم افغانستان به مناسبت حملات تروریستی اخیر از جمله حمله به دانش آموزان مکتب سیدالشهدا، گفت: حمله تروریستی ددمنشانه علیه دانش آموزان معصوم افغانستان حکایت از عمق وحشیگری و مخالفت گروه های تروریستی با عقلانیت و آگاهی است.

رئیس کمیته حقوق بشر مجلس شورای اسلامی اظهار کرد:داعش و سایر گروههای تروریستی تمرکز خود را بر توسعه و تعمیق شکاف مذهبی در کشورهای حوزه فعالیت خود قرار می دهند لذا ضرورت تقویت همبستگی ملی در افغانستان احساس می شود.

وی ادامه داد: خروج غیرمسئولانه آمریکا از افغانستان چراغ سبزی به گروه های تروریستی ازجمله داعش برای توسعه فعایت های خود می باشد.

عضو کمیسون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان ضمن تبریک عید سعید فطر و آرزوی شکل گیری ثبات، آرامش و امنیت در افغانستانف خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران در کنار حمایت های سیاسی از جمهوریت و دستاوردهای ارزشمند مردم افغانستان، آمادگی دارد در این شرایط خطیر ظرفیت های خود برای تقویت جایگاه جمهوریت در افغانستان را فعال نماید./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی