کد خبر : 10085

رئیس و دبیرکل گروه اتحادیه بین‌المجالس جهانی (IPU) مجلس شورای اسلامی در کمیته‌های پیش‌نویس قطعنامه صلح و امنیت بین‌المللی و توسعه پایدار این اتحادیه شرکت کردند.

 

احمد نادری رئیس و مجتبی رضاخواه دبیرکل گروه اتحادیه بین‌المجالس جهانی (IPU) مجلس شورای اسلامی در کمیته‌های پیش‌نویس قطعنامه صلح و امنیت بین‌المللی و توسعه پایدار این اتحادیه -که به صورت مجازی برگزار شد-، شرکت کردند.

در این جلسات خطرات ناشی از تغییرات اقلیمی و آب و هوایی بر صلح و امنیت بین الملل و همچنین روند اصلی هوشمندسازی و چرخه اقتصادی به منظور دستیابی به اهداف توسعه پایدار مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در جریان برگزاری دو کمیته، نادری و رضاخواه پیشنهادات جمهوری اسلامی ایران درخصوص بندهای قطعنامه را مطرح کرده که مورد موافقت اعضا قرار گرفت و در متن قطعنامه پیشنهادی لحاظ شد.

بنابراین گزارش، در این جلسه که به مدت ۳ ساعت به طول انجامید تمام موارد مورد بررسی قرار گرفت و مقررشد؛ پس از ۱۵ روز و درصورت عدم مخالفت کشورهای عضو با پیشنهادات مطرح شده، در یکصد و چهل و دومین مجمع اتحادیه بین‌المجالس جهانی که قرار است از سوم تا هفتم خردادماه ۱۴۰۰ با مشارکت ۱۷۹ کشور عضو به‌صورت مجازی برگزار شود، به تایید همه اعضا رسانیده شود‌./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
  • نایب رئیس اتحادیه طلا و…

    نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران می‌گوید با توجه به تقاضای ایجاد شده در بازار، قیمت سکه امروز به ۹ میلیون و ۸۵۰…

اجتماعی