کد خبر : 2680

رئیس اتحادیه نان سنتی نرخ رسمی انواع نان در ماه رمضان را اعلام کرد.

بیژن نوروز مقدم رئیس اتحادیه نان سنتی درباره توزیع نان در ماه مبارک رمضان، گفت: درتهیه و توزیع انواع نان مشکلی وجود ندارد و آرد به موقع بین نانوایان توزیع می‌شود. ماه رمضان ماه برکت خداست و خود نانوایان راضی نیستند که در این ماه افزایش قیمت داشته باشیم.

 

او بیان کرد: در سال گذشته انواع نرخ نان بعد از 5 سال با توافق انجام شد که مقداری گران شود، امسال از آنجایی که دولت به فکر مردم است نرخ نان را افزایش نداده ایم، اما با توجه به برخی مسایل از جمله افزایش دستمزد، افزایش هزینه آب و برق، هزینه کرونایی مانند تهیه دستکش و ماسک که ماهی یک میلیون و 500 هزار تومان برای نانوا تمام می‌شود، نانوایان درخواست افزایش هزینه نان دارند.


رئیس اتحادیه نان سنتی تشریح کرد: بر این اساس بعد از ماه رمضان درصدی نان گران خواهد شد تا هزینه نانوایان جبران شود. اکنون به دلیل افزایش دستمزد کارگران، برخی از آن‌ها را به زحمت نگه داشته ایم.

 

مقدم در خصوص قیمت انواع نان گفت: قیمت نان لواش و تافتون 300 دولتی و 450 آزاد پز است، همچنین قیمت نان تنوری 550 دولتی و 850 آزاد پر، بربری ساده دولتی هزار و آزاد پز هزار و 500 تومان، بربری کنجدی دولتی هزار و 500 و کنجدی آزادپر 2 هزار تومان، سنگک دولتی ساده هزار و 200 و هر رو کنجد 500 تومان اضافه می‌شود، سنگک آزادپز ساده هزار و 800 و هر رو کنجد 500 تومان اضافه می‌شود.

 

او گفت: اکنون کمبود در تهیه و توزیع انواع دستکش و مواد ضدعفونی کننده داریم، اما خوشبختانه به دلیل اینکه کرونا دردمای بالا از بین می‌رود نگرانی از وجود ویروس در نان وجود ندارد، اما به دلیل اینکه گفته اند استفاده از ماسک و دستکش الزامی است و مواد ضد عفونی کننده پیدا نمی‌شود و ممکن است تقلبی باشد، درخواست داریم در این خصوص با ما همکاری کنند تا بتوانیم این کالا را در اختیار نانوایان قرار دهیم.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی